Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Bevizio režimo pradžiai – Lietuvos ir Gruzijos prezidentų susitikimas

2017-03-28

Antradienis, kovo 28 d. (Vilnius). Oficialiai įsigaliojus Europos Sąjungos beviziam režimui Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai sveikina Gruzijos žmones su galimybe laisvai keliauti po Europą.

Vaizdo sveikinime Gruzijos žmonėms Lietuvos vadovė pabrėžė, jog kovo 28-oji – ypatinga diena: nuo šiandien lietuvių ir gruzinų tautos taps dar artimesnės. Tai didelis europinės integracijos laimėjimas, pasiektas nuosekliomis šios valstybės pastangomis.

Pasak Prezidentės, tvirtas Gruzijos įsipareigojimas laisvei ir demokratijai yra pavyzdys visam regionui. Lietuva yra patikima šios šalies partnerė ir visuomet nuoširdžiai rėmė, remia ir rems Gruziją.

Bevizį režimą simboliškai vienas pirmųjų išbandys Gruzijos Prezidentas Georgijus Margvelašvilis, kuris ketvirtadienį, kovo 30 d. su oficialiu vizitu lankysis Lietuvoje.

Valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, Gruzijos europinės integracijos ir įgyvendinamų reformų pažanga. Didelis dėmesys bus skirtas saugumo situacijai, priemonėms Rusijos grėsmei atremti, bendradarbiavimo su NATO klausimams.

Po dvišalio susitikimo 12.25 val. numatoma bendra Lietuvos ir Gruzijos vadovų spaudos konferencija.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.03.29 14:56

Atgal