Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Baltijos šalių vadovai kviečia ES lyderius spartinti visuomenės vakcinaciją

2021-01-19

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais Krišjaniu Kariniu ir Jüriu Ratasu kreipėsi į Europos Sąjungos institucijų vadovus, ragindami artimiausioje Europos Vadovų Taryboje sausio 21 d. susitarti dėl ES piliečių kolektyvinio imuniteto pasiekimo tikslų ir terminų. Baltijos šalių vadovai pakvietė ES lyderius kartu imtis neatidėliotinų veiksmų vakcinavimo proceso spartai ir efektyvumui užtikrinti.

„Siekdami ES kolektyvinio imuniteto tikslo, turime būti ambicingi tiek ES, tiek nacionaliniu lygmenimis. Aiškaus termino nustatymas ir konkretus įsipareigojimas padėtų pagreitinti vakcinacijos procesus“, – teigiama Baltijos šalių vadovų laiške.

Baltijos šalių vadovai akcentavo, kad vakcinavimas yra pagrindinė priemonė, siekiant išsaugoti gyvybes, atlaisvinti karantino suvaržymus ir grįžti prie tvaraus ekonomikų augimo. Šiam tikslui pasiekti būtina didinti vakcinų gamybos pajėgumus ir atsakingai koordinuoti valstybių narių veiksmus.

Prezidentas siekia, kad iki iki vasaros vidurio ar vėliausiai iki jos pabaigos būtų paskiepyta 70 proc. Lietuvos gyventojų.

Baltijos šalių vadovų laiške atkreipiamas dėmesys ir į būtinybę rasti būdų, kaip padėti Rytų partnerystės valstybėms kovojant su vakcinacijos iššūkiais. Baltijos šalių lyderiai pakvietė Komisiją parengti pasiūlymus dėl bendro ES paramos mechanizmo, skirto padėti ES kaimynėms, sukūrimo.

Baltijos šalių vadovų laiškas išsiųstas Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Charlesui Micheliui, Europos Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen ir Portugalijos, ES pirmininkaujančios šalies, Ministrui Pirmininkui António Costai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.01.19 17:56

Atgal