Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Aukščiausiasis Teismas turi tapti teisingumo garantu

2009-12-28

Pirmadienis, gruodžio 28 d. (Vilnius). „Iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo tikiuosi ne tik kvalifikuoto sudėtingiausių bylų nagrinėjimo, bet ir aktyvesnio vaidmens tobulinant teismų sistemą, formuojant vieningą teismų praktiką, užtikrinant visų šalies teisėjų profesionalumą ir nepriekaištingą reputaciją. Aukščiausiasis Teismas negali būti abejingas ir pasyvus teismų veiklos stebėtojas, jis turi tapti teisingumo garantu kiekvienam teisingumo ieškančiam žmogui", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Valstybės vadovės įsitikinimu, Aukščiausiajame Teisme dirbančių autoritetingų teisininkų patirtis svarbi ne tik kuriant kokybiškai naują teismų sistemą, bet ir stiprinant visuomenės pasitikėjimą teismais.

Teisingumo ieškantiems žmonėms Aukščiausiasis Teismas, pasak Prezidentės, asocijuojasi su paskutine teisingumo instancija, šio Teismo suformuota bylų nagrinėjimo praktika vadovaujasi kiti šalies teismai, todėl čia dirbantiems teisėjams tenka ypač didelė atsakomybė.

Susipažinusi su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo darbo specifika, Prezidentė pabrėžė, kad formuodamas vieningą, suprantamą ir sektiną teismų praktiką ir užtikrindamas, kad ji būtų vienodai taikoma visuose šalies teismuose, Aukščiausiasis Teismas gali užtikrinti teisingumą kiekvienam šalies gyventojui.


Sveikindama šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga Prezidentė teisėjams linkėjo visada vadovautis aukščiausiomis moralinėmis vertybėmis ir stiprinti žmonių pasitikėjimą teisingumu bei valstybe.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.28 12:46

Atgal