Lietuvos Respublikos Prezidentė

Būtina išvengti chaotiškų „Brexit“ skyrybų
Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurią Zalcburge surengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija, šalių vadovai aptaria „Brexit“ derybų klausimus ir ES vidaus saugumo stiprinimą.
Kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai
Į neformalią Europos Vadovų Tarybą ketvirtajame pagal dydį Austrijos mieste Zalcburge susirinkę Europos Sąjungos šalių vadovai tariasi dėl ilgalaikių priemonių nelegaliai migracijai pažaboti.
Modernios jungtys – Europos saugumui stiprinti
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje. Remdamiesi šiuo bendradarbiavimo formatu Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono lyderiai patvirtino prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, padėsiantį sujungti 12-a regiono valstybių moderniomis energetinėmis, transporto ir skaitmeninėmis jungtimis.
Europa turi išlikti globalia žaidėja
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclere Angela Merkel, Latvijos Respublikos Ministru Pirmininku Mariu Kučinskiu ir Estijos Respublikos Ministru Pirmininku Juri Ratu aptarė aktualiausius Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus. Prasidedant naujam svarbiam ES politiniam sezonui vadovų dėmesio reikalauja Bendrijos saugumo stiprinimas, derybos dėl naujo daugiamečio ES biudžeto, atsakas tarptautinės prekybos, migracijos, „Brexit“ iššūkiams.
Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas – sėkmingiausias dvišalių santykių istorijoje
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel. Vizito tikslas – aptarti tolesnes dvišalių Lietuvos ir Vokietijos ryšių stiprinimo perspektyvas bei aktualius Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus prieš kitos savaitės neformalią Europos Vadovų Tarybą Zalcburge.

Naujienos

Žydų gelbėtojai – didžioji žmogiškumo pamoka

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo Lietuvos piliečius, kurie, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis, per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjo žydus nuo mirtino pavojaus. Šiemet Lietuvoje minimos 77-osios Holokausto metinės, o rugsėjo 23 dieną sueina lygiai 75 metai, kaip buvo sunaikintas Vilniaus getas. Valstybės apdovanojimai Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga skirti 39 žydų gelbėtojams. Daugumos jų jau nėra tarp gyvųjų, todėl apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Teisuolių vaikai, anūkai ir proanūkiai, kiti šeimų nariai.

Prezidentė pasveikino Maltą Nepriklausomybės dienos proga

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Maltos Respublikos Prezidentę Marie Louise Coleiro Precą šalies Nepriklausomybės dienos proga. Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina kasmet stiprėjantį Lietuvos ir Maltos bendradarbiavimą tiek svarbiausiais žemyno darbotvarkės klausimais bei ginant bendras pozicijas Europos Sąjungoje, tiek plėtojant dvišalį abiejų valstybių dialogą, plečiant ekonominius šalių ir draugiškus piliečių ryšius.

Būtina išvengti chaotiškų „Brexit“ skyrybų

2018-09-20

Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurią Zalcburge surengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija, šalių...

Kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai

2018-09-19

Į neformalią Europos Vadovų Tarybą ketvirtajame pagal dydį Austrijos mieste Zalcburge susirinkę Europos Sąjungos...

Europos vadovai ieškos ilgalaikių sprendimų kritinėms ES problemoms

2018-09-19 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Zalcburgą, kur dalyvaus neformalioje Europos Vadovų...

Modernios jungtys – Europos saugumui stiprinti

2018-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje....

Prezidentė pasveikino Čilę Nepriklausomybės dienos proga

2018-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Čilės Respublikos Prezidentą Sebastiáną Piñerą Nepriklausomybės metinių proga. Kaip teigia šalies vadovė, pastaraisiais metais tiek Lietuvos ir Čilės dialogas, tiek visapusis Europos Sąjungos ir Čilės bendradarbiavimas ypač sustiprėjo. Bendras požiūris į aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus lemia daug galimybių sėkmingai bendradarbiauti tarptautinėse organizacijose ieškant vieningo atsako į bendrus iššūkius. Tai taip pat atveria mūsų šalims dar daugiau kelių stiprinti prekybinius ryšius, o piliečiams – drauge kurti, įgyvendinti prasmingus...

Antstolių savivalei pažaboti – Prezidentės pataisos

2018-09-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kurios užtikrins teisingas ir adekvačias antstolių paslaugų kainas, užkirs kelią dirbtinai išpūstoms algoms, antstolių lupikavimui, savivalei ir žmonių skurdinimui. Šios pataisos – ypač svarbus žingsnis valstybei imantis antstolių veiklos reformos. Teisingumo ministerijai pradėjus keisti antstolių įkainių reguliavimo tvarką, Prezidentės pataisos sustiprins inicijuojamus pokyčius ir garantuos, kad antstolių įkainiai bus teisingai paskaičiuoti. Prezidentė nuolat sulaukia žmonių skundų dėl...

Prezidentė dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

2018-09-17 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Bukareštą, kur dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime. Jame 12 šalių lyderiai aptars regioninį bendradarbiavimą ir patvirtins prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, kurie padėtų sujungti Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regionus moderniomis energetinėmis, transporto, bei skaitmeninėmis jungtimis. Tai – jau trečiasis Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, kuriame kartu su šalies vadove, Lenkijos, Rumunijos ir Kroatijos prezidentais dalyvaus Latvijos, Estijos, Austrijos, Slovėnijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos,...

Šalies vadovė pasveikino Pasaulio čempionate pergales iškovojusius Lietuvos irkluotojus

2018-09-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pasaulio irklavimo čempionato nugalėtojomis tapusias Mildą Valčiukaitę ir Ievą Adomavičiūtę. Lietuvos sportininkės Plovdive, Bulgarijoje, vykstančiame čempionate, moterų porinių dviviečių valčių rungtyje, iškovojo aukso medalius. Pasak Prezidentės, įspūdingas čempionių kelias į šią aukštumą ir visam pasauliui skambantis Lietuvos himnas yra visos šalies džiaugsmas ir pasididžiavimas.

Prezidentė pasveikino Meksiką nepriklausomybės dienos proga

2018-09-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Meksikos Jungtinių Valstijų Prezidentą Enrique Peña Nieto šalies Nepriklausomybės dienos proga. Kaip teigiama sveikinime, Meksika – svarbi Europos partnerė, su kuria sieja atsakingas požiūris ir bendras atsakas į daugelį aktualiausių šių dienų globalių iššūkių, tokių kaip klimato kaita ir prekyba. Šalies vadovės teigimu, Europos Sąjungai ir Meksikai nuosekliai atsiveria vis daugiau galimybių plėtoti bendradarbiavimą ekonominių ryšių ir investicijų srityse.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

10:00

Prezidentė įteiks Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata