Lietuvos Respublikos Prezidentė

NATO pratybose Lietuvoje išbandytos „Patriot“ sistemos
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebėjo NATO karines oro pratybas „Tobruko palikimas“. Pratybose pirmą kartą Lietuvoje dislokuota JAV ilgo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“ – viena moderniausių sistemų pasaulyje kovoti su raketomis ir naujausios kartos lėktuvais.
„Misija Sibiras“ neleidžia pamiršti skaudžios Lietuvos istorijos
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje susitiko su į ekspediciją Irkutske netrukus iškeliausiančiais „Misijos Sibiras 2017“ dalyviais. Šių metų misijos tikslas – sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.
Lietuvą garsins dar viena profesionalių menininkų laida
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientams įteikė brandos atestatus. Šiemet mokyklą baigė 69 dailės, muzikos ir baleto skyrių dvyliktokai ir 6 profesinės baleto artisto programos moksleiviai.
Stiprėjantys ryšiai su JAE – nauda Lietuvos verslui ir žmonėms
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Šeichu Abdullaru Bin Zayedu Al Nahyanu. Susitikime aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, bendradarbiavimas ekonomikos, verslo, inovacijų ir turizmo srityse, ES ir JAE santykiai. Daug dėmesio skirta saugumo klausimams, padėčiai Sirijoje, kovai su terorizmu ir regiono aktualijoms aptarti.
Prezidentės darbai – Lietuvai stiprinti
Liepos 12 d., trečiadienį, – aštuntosios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalia Grybauskaitės kadencijos metinės. Didžiausias dėmesys per šiuos metus buvo skirtas socialiniam žmonių saugumui, korupcijos mažinimui, teisingumo užtikrinimui ir šalies gynybos tolesniam stiprinimui.

Naujienos

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos atleidimo

2017-07-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu bei susipažinusi su Teisėjų garbės teismo sprendimu, kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Sonatą Bieliauskienę pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos S. Bieliauskienės įgaliojimus, iki bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų. Prezidentė nuolat pabrėžia, kad teisėjams taikomi ne tik labai aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės ir etikos reikalavimai. Nuo teisėjo darbo kokybės priklauso žmonių pasitikėjimas ir teisingumu, ir visa valstybe. Todėl teisėjo elgesys tiek darbe, tiek už teismo durų turi būti nepriekaištingas.

Valstybės vadovė pasveikino medalius Kurčiųjų olimpiadoje iškovojusius šalies sportininkus

2017-07-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Kurčiųjų vasaros olimpiadoje Samsune (Turkija) medalius iškovojusius šalies sportininkus. Gintautas Juchna ir Deividas Takinas teniso vyrų dvejetų varžybose laimėjo bronzą, Vytenis Ivaškevičius ir Mindaugas Jurkša rutulio stūmimo rungtyje iškovojo sidabrą ir bronzą. Pasak šalies vadovės, Lietuvą ir toliau džiugina medaliai, dovanojantys visiems naujų ir svarių pergalių viltį, garbę ir tarptautinį pripažinimą.

Prezidentė pasveikino sportininkus M. Bilių ir D. Dundzį Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojus auksą ir bronzą

2017-07-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė pasveikino Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate vyrų rutulio stūmimo rungtyje auksą iškovojusį Mindaugą Bilių ir Donatą Dundzį, pelniusį bronzos medalį. Pasak šalies vadovės, sportininkų atkaklumas kelia pasididžiavimą. Tai puikus pavyzdys, kad sportinis ryžtas siekti aukščiausių laimėjimų visada pasiteisina.

Šalies vadovė pasveikino imtynininką M. Sinkevičių Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse iškovojus bronzą

2017-07-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino imtynininką Mantą Sinkevičių Samsune (Turkija) vykstančių Kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 75 kg iškovojus bronzos medalį. Pasak šalies vadovės, tai svari, sportininko talentą patvirtinanti pergalė, garbė ir pripažinimas Lietuvai, įkvepiantis pavyzdys sportuojantiems šalies žmonėms.

Prezidentė pasveikino stalo teniso rinktinę Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse iškovojus bronzą

2017-07-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino stalo tenisininkus Gintautą Juchną, Deividą Takiną, Kęstutį Žižiūną ir Viktorą Narkevičių Samsune (Turkija) vykstančiose Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse komandinėse varžybose iškovojus bronzos medalius. Sveikinime sakoma, kad šis medalis – viso įdėto darbo, ilgų treniruočių valandų, profesionalaus pasiruošimo įvertinimas.

Valstybės vadovė pasveikino Švedijos Ministrą Pirmininką su jubiliejumi

2017-07-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Švedijos Karalystės Ministrą Pirmininką Stefaną Löfveną 60-ojo jubiliejaus proga. Pasak šalies vadovės, savo sukaktį Ministras Pirmininkas pasitinka eidamas atsakingas pareigas ir pelnęs Švedijos piliečių pasitikėjimą bei įvertinimą. Sveikinime linkima ir toliau nestokoti ryžto, piliečių ir kolegų paramos siekti užsibrėžtų tikslų ginant visų Švedijos žmonių interesus, dirbant dėl savo šalies ir visos Europos ateities.

Prezidentė pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga

2017-07-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Belgų Karalių Philippe nacionalinės šventės proga. Sveikinime šalies vadovė pabrėžia, kad bendras Lietuvos ir Belgijos tikslas stiprinti žemyno ir piliečių ekonominę gerovę bei saugumą lemia artimą dialogą europinės darbotvarkės ir gynybos klausimais, nuolat intensyvėjantį bendradarbiavimą derinant bendras pozicijas Europos Sąjungoje ir NATO. Pasak Prezidentės, per pastaruosius trylika metų nuo Lietuvos narystės šiose bendrijose pradžios abi valstybes ir jų piliečius suartino bendros vertybės, kurias jie pasirengę...

Šalies vadovė pasveikino išrinktąjį Indijos Prezidentą

2017-07-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Indijos Respublikos Prezidentą Ramą Nathą Kovindą. Šiemet Lietuva ir Indija mini jau dvidešimt penktąsias diplomatinių santykių metines. Šalies vadovė išreiškė viltį, kad išinktajam Prezidentui einant pareigas abiejų šalių dialogas ir toliau nuosekliai tvirtės, o įgyvendinami kultūros, švietimo, turizmo projektai stiprins abipusį pasitikėjimą ir atvers piliečiams daugiau aktyvesnio bendradarbiavimo kelių verslo, prekybos, inovacijų srityse.

NATO pratybose Lietuvoje išbandytos „Patriot“ sistemos

2017-07-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebėjo NATO karines oro pratybas „Tobruko palikimas“. Pratybose...

Teismai tampa dar atviresni

2017-07-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Teismų įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas, kuriomis siekiama didesnio teismų atvirumo ir jų veiklos viešumo. Priėmus šias pataisas, teismuose bus leidžiama daryti garso ir vaizdo įrašus teisėjams skelbiant sprendimus. Pateikus prašymą teismas leis visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais teismo sprendimo paskelbimą transliuoti, filmuoti, fotografuoti, jo metu daryti garso ar vaizdo įrašą. Prezidentės inicijuotomis pataisomis bus sudarytos sąlygos visuomenei plačiau susipažinti su teismų sprendimais ir jų argumentais. Teisėjai bus...

Prezidentė paskyrė Konkurencijos tarybos narį

2017-07-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Konkurencijos įstatymu ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo nuo rugpjūčio 24 dienos antrai kadencijai paskyrė Eloną Šatą Konkurencijos tarybos nariu. Konkurencijos tarybos narys skiriamas 6 metų laikotarpiui. E. Šatas nuo 2011 metų eina Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas. 39 metų E. Šatas turi ilgametę darbo Konkurencijos taryboje patirtį – prieš 14 metų pradėjęs šioje institucijoje dirbti vyriausiuoju specialistu, E. Šatas vėliau ėjo Valstybės pagalbos...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata