Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino ESBO ir JT konferencijos dalyvius
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei Jungtinių Tautų konferencijos dalyvius, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką bei saugumą. Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė pabrėžė, jog aktyvus moterų dalyvavimas sprendžiant ginkluotus konfliktus yra svarbus atkuriant taiką ir stiprinant tarptautinį saugumą.
Prezidentė susitiko su ESBO Generaliniu sekretoriumi
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier. ESBO vadovas atvyko į Lietuvą dalyvauti Prezidentės globojamoje ESBO ir Jungtinių Tautų konferencijoje, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką ir saugumą. Susitikime buvo aptartas regioninis saugumas ir ESBO vaidmuo užtikrinant Minsko susitarimų įgyvendinimą.
Švėkšnos ugdymo centrą būtina pertvarkyti
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, susipažino su vaikų gyvenimo, ugdymo sąlygomis. Su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu ir vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene aptarė centro pertvarką.
Vokietija – svarbi Lietuvos saugumo partnerė
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen, su kuria aptarė regiono saugumo klausimus ir bendradarbiavimą gynybos srityje.
Prisiekė naujasis VSD direktorius D. Jauniškis
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento direktoriaus Dariaus Jauniškio priesaiką. D. Jauniškis prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, ginti jos laisvę ir nepriklausomybę, sąžiningai vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, visur ir visada saugoti gerą žvalgybos pareigūno vardą.
Regiono saugumas – bendras Lietuvos ir Estijos interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vakar darbą pradėjusios naujosios Estijos Vyriausybės Ministru Pirmininku Taavi Roivu. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, saugumo stiprinimo klausimai, bendradarbiavimas energetikos srityje. Šalies vadovė pabrėžė, jog pasikeitus saugumo situacijai regione Baltijos valstybės turi ir pačios imtis visų būtinų priemonių savo saugumui užtikrinti. Privalome ne tik didinti išlaidas krašto gynybai, bet ir užbaigti Lietuvos kariuomenės dalinių komplektaciją, didinti šalies piliečių gebėjimus ginti savo valstybę, įsigyti modernios ka
Lietuva pakviesta pradėti derybas dėl narystės EBPO
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. EBPO vadovas informavo Prezidentę, jog vieningu EBPO Tarybos, kurią sudaro visų šalių narių atstovai, nutarimu Lietuva kviečiama pradėti derybas dėl narystės šioje organizacijoje. „Tai – nuoseklių Lietuvos pastangų įvertinimas, kuris atvers daugiau galimybių ginti mūsų valstybės interesus. Narystė EBPO sustiprins Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams, leis glaudžiau bendradarbiauti su pažangiausiomis pasaulio vals

Naujienos

Prezidentė pasveikino ESBO ir JT konferencijos dalyvius

2015-04-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei Jungtinių Tautų konferencijos dalyvius, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką bei saugumą. Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Prezidentė pabrėžė, jog aktyvus moterų dalyvavimas sprendžiant ginkluotus konfliktus yra svarbus atkuriant taiką ir stiprinant tarptautinį saugumą. „Šiuo metu pasaulyje vykstančiuose kariniuose konfliktuose tūkstančiai moterų susiduria su grėsmėmis savo saugumui ir gyvybei. Nepaisant to, moterys drąsiai kovoja už savo šeimų bei visuomenės ateitį. Mūsų pareiga - joms padėti ir sukurti aplinką, kurioje moterys galėtų tapti aktyviomis kovotojomis už taiką,“ – sakė Prezidentė.

Prezidentė susitiko su ESBO Generaliniu sekretoriumi

2015-04-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos...

Prezidentė pasveikino A. Didžbalį iškovojus aukso medalį

2015-04-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Aurimą Didžbalį tapusį aukso medalio laimėtoju Gruzijoje vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate. Pasak Prezidentės, aukso medalis – tai aukščiausias stiprybės ir ištvermės įvertinimas, kuris dar kartą įrodo Lietuvos sportininkų jokių sunkumų nepaisantį ryžtą nugalėti.

Prezidentūroje – ESBO ir JT konferencija moterų, taikos ir saugumo klausimais

2015-04-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, balandžio 20 d., 9.00 val., dalyvaus tarptautinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ir Jungtinių Tautų rengiamoje konferencijoje, kurioje bus aptariama, kaip sustiprinti moterų vaidmenį užtikrinant tarptautinę taiką ir saugumą. Prezidentė, šiuo metu vadovaujanti Moterų pasaulio lyderių tarybai, pasveikins konferencijos dalyvius ir susitiks su į konferenciją atvyksiančiu ESBO generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannieriu. Lietuvos Respublikos Prezidentės globojamoje konferencijoje taip pat dalyvaus ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) direktorius Michaelas Georgas Linkas, daugiau nei 70 ekspertų iš...

Prezidentūroje – konferencija, kaip įgyvendinamas nacionalinis susitarimas

2015-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje atidarė konferenciją, skirtą aptarti, kaip...

Švėkšnos ugdymo centrą būtina pertvarkyti

2015-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, susipažino su vaikų...

Prezidentė pasveikino Liuksemburgo Hercogą 60-ies metų jubiliejaus proga

2015-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį 60-ies metų jubiliejaus proga. „Lietuva džiaugiasi tvirta partneryste ir bendradarbiavimu su Liuksemburgu Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Viliamės, kad mūsų politikos, verslo ir kultūros ryšiai ateityje intensyvės, atverdami naujų tobulėjimo galimybių“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė pasveikino Danijos Karalienę jubiliejaus proga

2015-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Danijos Karalienę Jos Didenybę Margaritą II garbaus jubiliejaus proga. „Esate šiuolaikiška Monarchė, išmintingai telkianti Danijos žmones vienybei ir stiprinanti draugiškos ir talentingos šalies įvaizdį. Šiltas bendravimas ir visuomeninis aktyvumas pelnė Jums didelį populiarumą, nuoširdžią Jūsų žmonių meilę ir milijonus simpatijų užsienyje“, - sakoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė priėmė Kinijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-04-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus Wei Ruixingo...

Vokietija – svarbi Lietuvos saugumo partnerė

2015-04-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen, su...

Prisiekė naujasis VSD direktorius D. Jauniškis

2015-04-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

12:00

Prezidentė lankysis Dotnuvos slaugos namuose (Kranto g. 16, Kėdainių r.)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata