Lietuvos Respublikos Prezidentė

Rytų partnerystė kuria saugumą ir gerovę
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rygoje kartu su kitais ES lyderiais ir Rytų partnerystės šalių vadovais nubrėžė tolesnės ES Rytų partnerystės politikos gaires. Susitikime vadovai pabrėžė, kad ši politika yra paremta bendrais interesais ir įsipareigojimais, kurie stiprina demokratiją, įtvirtina teisės viršenybės principą, sustiprina žmogaus teises ir pamatines laisves, tarptautinės teisės normas ir principus.
Stabili Rytų kaimynystė – saugesnė Europa
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rygoje dalyvauja dvi dienas truksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Jame kartu su kitais ES vadovais ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos atstovais, Prezidentė aptars Rytų partnerystės pasiekimus ir ES Rytų partnerystės politikos ateities uždavinius.
Vilnių papuošė Lietuvos ir Suomijos draugystės ženklas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su buvusia Suomijos Prezidente Tarja Halonen Vilniuje atidengė skulptūrą „Suomis“. Dalyvaudama skulptūros atidengimo ceremonijoje Prezidentė pabrėžė, kad tai – Lietuvos ir Suomijos draugystės ženklas.
Vaistai turi būti įperkami
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Konkurencijos tarybos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais aptarė, kaip mažinti vaistų kainas gyventojams ir užkirsti kelią farmacininkų piktnaudžiavimui.
Didieji pasaulio verslai investuoja Lietuvoje
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su didžiausios pasaulyje draudimo bendrovės „AIG“ vadovais ir aptarė verslo plėtros galimybes mūsų šalyje. Amerikos kapitalo įmonė įsteigė paslaugų centrą Vilniuje, kuriame bus sukurta 400 naujų darbo vietų.
Stipri kariuomenė – saugi, garbinga ir išdidi Lietuva
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje.
Valstybės lėšų valdymas turi būti skaidrus
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju Valstybės kontrolės vadovu Arūnu Dulkiu ir aptarė svarbiausius Valstybės kontrolės uždavinius – valstybės biudžeto bei ES finansinių lėšų panaudojimo skaidrumo užtikrinimą, valstybinių institucijų veiklos auditavimą, fiskalinės politikos vertinimą ir Lietuvos biudžeto politikos kontrolę.

Naujienos

Rytų partnerystė kuria saugumą ir gerovę

2015-05-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rygoje kartu su kitais ES lyderiais ir Rytų partnerystės šalių vadovais nubrėžė tolesnės ES Rytų partnerystės politikos gaires. Susitikime vadovai pabrėžė, kad ši politika yra paremta bendrais interesais ir įsipareigojimais, kurie stiprina demokratiją, įtvirtina teisės viršenybės principą, sustiprina žmogaus teises ir pamatines laisves, tarptautinės teisės normas ir principus. „Rytų partnerystė jau dabar kuria gerovę mūsų Rytų kaimynystėje. ES ir toliau padės savo Rytų partnerėms vykdyti reformas, stiprinti jų ekonomiką ir institucijas, kovoti su korupcija. Demokratiškesnės, modernesnės ir europietiškesnės Rytų partnerės taps atsparesnės išorės spaudimui ir patrauklesnės investicijoms. Stabilios ir europietiškos Rytų partnerės – visos Europos interesas“, – sakė Prezidentė.

Stabili Rytų kaimynystė – saugesnė Europa

2015-05-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rygoje dalyvauja dvi dienas truksiančiame Rytų partnerystės...

Vilnių papuošė Lietuvos ir Suomijos draugystės ženklas

2015-05-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su buvusia Suomijos Prezidente Tarja Halonen Vilniuje...

Kovai su propaganda – nauji įrankiai

2015-05-21

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas priėmė Seimas. Šis įstatymas numato efektyvesnę valstybės ir žmonių apsaugą nuo skleidžiamos dezinformacijos bei karo propagandos ir įtvirtina didesnę Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) atsakomybę kovojant su pažeidėjais. „Lietuva nuo šiol turi teisines priemones kovoje su propaganda ir dezinformacija, todėl informacinės atakos prieš mūsų valstybę ir bandymai kurstyti nesantaiką negalės likti nebaudžiami. Nauji įrankiai padės sustiprinti šalies saugumą ir ginti laisvę. Svarbu, kad politinės partijos parodė tvirtą apsisprendimą kovoti su grėsmėmis valstybingumui“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė dalyvaus Rytų partnerystės susitikime Rygoje

2015-05-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 21–22 d. Rygoje dalyvaus Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Jame bus aptarti Rytų partnerystės programos rezultatai, pasiekti po 2013 metų pabaigoje vykusio Vilniaus viršūnių susitikimo. Taip pat Rygoje bus nustatytos tolesnio bendradarbiavimo ir programos vystymosi gairės. Šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Latvijos sostinėje susirinks ES vadovai, ES valstybių vadovai, taip pat Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos – atstovai.

Prezidentūroje bus papildytas nacionalinis dokumentinio paveldo registras

2015-05-20

Šį ketvirtadienį, gegužės 21 d., 15 val., Prezidentūros Kolonų salėje per iškilmingą ceremoniją Jungtinių Tautų...

Vaistai turi būti įperkami

2015-05-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Konkurencijos tarybos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir...

Didieji pasaulio verslai investuoja Lietuvoje

2015-05-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su didžiausios pasaulyje draudimo bendrovės „AIG“...

Stipri kariuomenė – saugi, garbinga ir išdidi Lietuva

2015-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės...

Prezidentė pasveikino Norvegijos Karalių Konstitucijos dienos proga

2015-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V Norvegijos nacionalinės šventės – Konstitucijos dienos – proga. Sveikinimo laiške Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvoje ypač vertinamas artimas ir atviras Lietuvos ir Norvegijos dvišalis bendradarbiavimas politikos, prekybos, energetikos, mokslo ir gynybos srityse. Taip pat ypač svarbus Norvegijos indėlis NATO užtikrinant saugumą Šiaurės ir Baltijos regione.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl literatūrologo D. Saukos mirties

2015-05-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl literatūrologo, tautosakos tyrinėtojo profesoriaus Donato Saukos mirties. „Tai buvo unikalios erudicijos, reto darbštumo mokslininkas, kurio nuoseklūs tyrinėjimai, parašytos knygos ir atsidavimas pedagoginei veiklai visada išliks mąstančios, ieškančios ir kuriančios Lietuvos įkvėpimo bei stiprybės šaltiniu“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

Prezidentė dalyvauja IV Rytų partnerystės viršūnių susitikime (Ryga)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata