Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitiko su operos karaliumi Placido Domingo
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu vienu geriausių pasaulio operos solistų Placido Domingo. Prezidentė padėkojo P. Domingo, tituluojamam operos karaliumi, už puikią dovaną Lietuvai Vasario 16-osios proga – išskirtinį koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje ir įteikė Trispalvę.
Prezidentės gėlės – signatarų atminimui pagerbti
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse pasveikino Nepriklausomybės Aktą pasirašiusių signatarų artimuosius ir perdavė jiems gėlių kompozicijas, kurios Vasario 16-ąją papuoš signatarų kapus.
Partizanų deklaracija – įpareigojimas branginti laisvę
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su partizanų atminimą puoselėjančių iniciatyvų autoriais.
Prezidentė susitiko su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikime buvo aptarta situacija šalyje bei artėjanti Seimo pavasario sesija.
Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas stiprina Europos saugumą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen.

„Tegul Vasario 16-oji suskamba mūsų širdyse kaip laisvės priesaika, paveldėta iš Lietuvos laisvės gynėjų. Dabar – mūsų eilė saugoti atkurtą Lietuvos valstybę, branginti ją ir didžiuotis, stiprinti ir kurti jos naują, garbingą ateitį.“ 

Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vasario 16-osios proga

2019-02-16

Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! Ši data kupina pasididžiavimo visais patriotais, kovojusiais dėl Lietuvos nepriklausomybės, kuri buvo ir idėja, ir aukščiausias tikslas, pripildytas begalinės meilės Tėvynei. To paties tikslo vedami prieš septyniasdešimt metų partizanai pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaraciją. Išdidžios tautos balsas okupacijos ir teroro sąlygomis iš partizanų bunkerio ragino nepasiduoti, neišsižadėti savo valstybės ir teisės gyventi laisviems.

Prezidentė susitiko su operos karaliumi Placido Domingo

2019-02-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu vienu geriausių pasaulio operos...

Pokalbyje su T. May – kūrybingų sprendimų dėl „Brexit“ paieška

2019-02-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Jungtinės Karalystės Ministre Pirmininke Theresa May. Pokalbis įvyko JK premjerės iniciatyva. Pagrindinė pokalbio tema – šiuo metu dėl „Brexit“ susiklosčiusi situacija. Šalies vadovė pabrėžė, kad labai svarbu, jog Jungtinės Karalystės politinės jėgos rastų bendrą sutarimą ir apsispręstų dėl savo šalies santykių su Europos Sąjunga modelio. Pasak Prezidentės, artėjant oficialiai Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos datai, kovo 29 d., aiškumas yra būtinas tiek Europos šalių, tiek pačios Jungtinės Karalystės žmonėms...

Vasario 16-osios išvakarėse – sveikinimai iš viso pasaulio

2019-02-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios išvakarėse sulaukė valstybinių sveikinimų iš viso pasaulio. Prezidentę pasiekė užsienio šalių vadovų sveikinimo laiškai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, kuriuose šalies žmonėms linkima santarvės, taikos ir klestėjimo. Prisimindamas savo valstybinį apaštalinį vizitą Lietuvoje pernai rugsėjį, Popiežius Pranciškus siunčia širdingus sveikinimus ir geriausius linkėjimus mūsų šalies žmonėms. Šventasis Tėvas laimina lietuvių tautą ir meldžiasi, kad lietuviai liktų ištikimi teisingumo, solidarumo bei taikos vertybėms ir toliau jas skleistų.

Prezidentės gėlės – signatarų atminimui pagerbti

2019-02-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse pasveikino...

Prezidentė siūlo atverti visuomenei valstybės registrų duomenis

2019-02-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlys į Seimo pavasario sesiją įtraukti valstybės turimų duomenų atvėrimo visuomenei iniciatyvą, kuri leis užtikrinti viešąjį interesą ir konstitucinę visuomenės teisę į informaciją, sudarys prielaidas didesniam skaidrumui. Prezidentė pabrėžia, kad informacijos laisvė yra viena pamatinių demokratinės valstybės sąlygų, kurios neatskiriama dalis yra visuomenės teisė gauti informaciją, todėl dirbtiniai jos suvaržymai, siekiant apsaugoti galimai neskaidrius interesus, yra nepagrįsti, neproporcingi ir neatitinka visuomenės lūkesčių.

Prezidentė susitiks su pasaulinio garso tenoru Placido Domingo

2019-02-15 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien, 16 val., susitiks su operos solistu Placido Domingo. Vienu garsiausių pasaulio tenorų dar vadinamas ispanas Lietuvoje koncertuos Vasario 16-osios proga. Placido Domingo jau yra surengęs daugiau nei 3900 pasirodymų. Jo talentas įvertintas net 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais. Domingo yra ne tik operos solistas, bet ir puikus dirigentas bei naujų operos talentų globėjas. Kaip orkestro vadovas, jis sukūrė per 500 operos pasirodymų ir simfoninių koncertų.

Partizanų deklaracija – įpareigojimas branginti laisvę

2019-02-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su partizanų atminimą puoselėjančių iniciatyvų autoriais....

Prezidentė valstybinio vizito vyks į Lenkiją

2019-02-14 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 21–22 dienomis vyks valstybinio vizito į Lenkiją, kur...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl signataro J. Beinorto mirties

2019-02-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą netekus Kovo 11-osios Akto signataro Juliaus Beinorto. „Nuoširdus Lietuvos patriotas, be dvejonių stojęs į Sąjūdžio kelią ir savo pavyzdžiu įkvėpęs kitus Panevėžio krašto žmones, J. Beinortas išliks mūsų atmintyje, kaip šviesi ir tauri asmenybė“, – rašoma Prezidentės užuojautoje. Politikos ir visuomenės veikėjo J. Beinorto nuopelnai puoselėjant parlamentarizmo tradicijas, skatinant pilietiškumą ir demokratiją įvertinti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.

Prezidentė susitiks su partizanų atminimą puoselėjančiu jaunimu

2019-02-13 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, vasario 14 d., 12 val., Valstybės pažinimo centre susitiks su partizanų atminimą puoselėjančiu jaunimu, kuris patriotiškomis iniciatyvomis – dainomis, filmais, žygiais, moksliniais tyrimais – pristato Lietuvos istorijai lemtingus įvykius, kad šie taptų valstybę stiprinančiu impulsu. Šalies vadovė su dalyviais aptars ginkluoto pasipriešinimo judėjimo, kuris yra tapęs nuolatiniu priešiškų informacinių atakų taikiniu, istorijos išsaugojimą bei jaunosios kartos vaidmenį įamžinant partizanų atminimą.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

08:30

Prezidentė pagerbs Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą (Rasų kapinės)

10:30

Prezidentė įteiks Valstybės apdovanojimus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

12:00

Prezidentė dalyvaus trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje ir pasveikins tautą (S. Daukanto aikštė)

12:30

Prezidentė dalyvaus Šv. Mišiose (Vilniaus arkikatedra bazilika)

19:00

Prezidentė dalyvaus Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtame iškilmingame koncerte (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, A. Vienuolio g. 1, Vilnius)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata