Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentės dovana Popiežiui – Laisvės varpas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam Popiežiui Pranciškui dovanos Lietuvos Laisvės varpą – mūsų nepriklausomybės simbolį ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą. Varpas, sukurtas pagal tą, kurį 1919 m. Amerikos lietuvių Seimas Čikagoje nusprendė padovanoti Lietuvai. Jis buvo nuliedintas 1920 m. už suaukotas lėšas.
Žydų gelbėtojai – didžioji žmogiškumo pamoka
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo Lietuvos piliečius, kurie, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis, per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjo žydus nuo mirtino pavojaus.
Būtina išvengti chaotiškų „Brexit“ skyrybų
Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurią Zalcburge surengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija, šalių vadovai aptaria „Brexit“ derybų klausimus ir ES vidaus saugumo stiprinimą.
Kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai
Į neformalią Europos Vadovų Tarybą ketvirtajame pagal dydį Austrijos mieste Zalcburge susirinkę Europos Sąjungos šalių vadovai tariasi dėl ilgalaikių priemonių nelegaliai migracijai pažaboti.
Modernios jungtys – Europos saugumui stiprinti
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje. Remdamiesi šiuo bendradarbiavimo formatu Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono lyderiai patvirtino prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, padėsiantį sujungti 12-a regiono valstybių moderniomis energetinėmis, transporto ir skaitmeninėmis jungtimis.

Naujienos

Šalies vadovė pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės metinių proga

2018-09-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos Prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga. Pasak Prezidentės, Lietuvos ir Bulgarijos dialogas ir visapusis žmonių bendradarbiavimas kasmet auga, vis daugiau plėtojama bendrų iniciatyvų, naudingų verslo projektų. Žymiai sutvirtėjo abiejų valstybių ir piliečių ryšiai bei tarpusavio pasitikėjimas per metus, esant Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos narėmis. Anot šalies vadovės, šiandien Bulgarija yra svarbi Lietuvos partnerė, su kuria sprendžiami svarbiausi žemyno darbotvarkės klausimai ir ginami abiejų tautų piliečių interesai.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl kelto katastrofos Tanzanijoje

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuoajutą Tanzanijos žmonėms dėl daugybę gyvybių nusinešusios tragiškos kelto katastrofos Viktorijos ežere. Šio tragiško įvykio akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo visokeriopos ištvermės ir stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Jūsų šaliai tęsiant išgyvenusių žmonių paiešką.

Prezidentės dovana Popiežiui – Laisvės varpas

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam Popiežiui Pranciškui dovanos Lietuvos...

Žydų gelbėtojai – didžioji žmogiškumo pamoka

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo Lietuvos piliečius,...

Prezidentė pasveikino Maltą Nepriklausomybės dienos proga

2018-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Maltos Respublikos Prezidentę Marie Louise Coleiro Precą šalies Nepriklausomybės dienos proga. Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina kasmet stiprėjantį Lietuvos ir Maltos bendradarbiavimą tiek svarbiausiais žemyno darbotvarkės klausimais bei ginant bendras pozicijas Europos Sąjungoje, tiek plėtojant dvišalį abiejų valstybių dialogą, plečiant ekonominius šalių ir draugiškus piliečių ryšius.

Būtina išvengti chaotiškų „Brexit“ skyrybų

2018-09-20

Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurią Zalcburge surengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija, šalių...

Kovai su nelegalia migracija būtini ilgalaikiai europiniai sprendimai

2018-09-19

Į neformalią Europos Vadovų Tarybą ketvirtajame pagal dydį Austrijos mieste Zalcburge susirinkę Europos Sąjungos...

Europos vadovai ieškos ilgalaikių sprendimų kritinėms ES problemoms

2018-09-19 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Zalcburgą, kur dalyvaus neformalioje Europos Vadovų...

Modernios jungtys – Europos saugumui stiprinti

2018-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje....

Prezidentė pasveikino Čilę Nepriklausomybės dienos proga

2018-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Čilės Respublikos Prezidentą Sebastiáną Piñerą Nepriklausomybės metinių proga. Kaip teigia šalies vadovė, pastaraisiais metais tiek Lietuvos ir Čilės dialogas, tiek visapusis Europos Sąjungos ir Čilės bendradarbiavimas ypač sustiprėjo. Bendras požiūris į aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus lemia daug galimybių sėkmingai bendradarbiauti tarptautinėse organizacijose ieškant vieningo atsako į bendrus iššūkius. Tai taip pat atveria mūsų šalims dar daugiau kelių stiprinti prekybinius ryšius, o piliečiams – drauge kurti, įgyvendinti prasmingus...

Antstolių savivalei pažaboti – Prezidentės pataisos

2018-09-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kurios užtikrins teisingas ir adekvačias antstolių paslaugų kainas, užkirs kelią dirbtinai išpūstoms algoms, antstolių lupikavimui, savivalei ir žmonių skurdinimui. Šios pataisos – ypač svarbus žingsnis valstybei imantis antstolių veiklos reformos. Teisingumo ministerijai pradėjus keisti antstolių įkainių reguliavimo tvarką, Prezidentės pataisos sustiprins inicijuojamus pokyčius ir garantuos, kad antstolių įkainiai bus teisingai paskaičiuoti. Prezidentė nuolat sulaukia žmonių skundų dėl...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

11:30

Prezidentė dalyvaus valstybinėje Popiežiaus Pranciškaus sutikimo ceremonijoje (Vilniaus oro uostas, Rodūnios kl. 10A)

12:10

Prezidentė susitiks su Popiežiumi Pranciškumi (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

12:40

Prezidentė dalyvaus Popiežiaus Pranciškaus susitikime su valstybės vadovais ir visuomenės atstovais (S. Daukanto a.)

16:20

Prezidentė ir Popiežius Pranciškus lankysis Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje (Aušros Vartų g. 14)

17:30

Prezidentė dalyvaus Popiežiaus Pranciškaus susitikime su jaunimu (Katedros a.)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata