Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentės pareiškimas dėl švietimo ir mokslo ministro kandidatūros
Gerbiami žiniasklaidos atstovai, brangūs Lietuvos žmonės, pagal Konstitucijos 84 ir 92 straipsnius ministrus skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Ministro Pirmininko teikimu. Vakar pavakare gavau Ministro Pirmininko teikimą dėl Vydo Gedvilo skyrimo švietimo ir mokslo ministru. Tačiau dar vakar ryte buvo gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo pasirašytas, man ir premjerui adresuotas raštas.
Kurti konkurencingą Lietuvą – valstybės ir verslo bendras interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu aptarė darbo santykių reguliavimo galimybes, ūkio konkurencingumo didinimą, taip pat kalbėjo, kaip sustiprinti mokslo ir inovacijų politiką bei paskatinti verslo ir švietimo bendradarbiavimą.
Mylėti lietuvių kalbą – rūpintis savo valstybe
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pasveikino ir apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.
Prezidentė atleido švietimo ir mokslo ministrą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus gegužės 5 dienos teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo priėmė švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio atsistatydinimą. Švietimo ir mokslo ministras iš pareigų atleidžiamas gegužės 11 dieną.
Lietuvių gestų kalba – nepriklausomos valstybės laimėjimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies kurčiųjų bendruomenę ir prisijungė prie akcijos „Gestų kalbai – 20 metų“. Šiandien sukanka 20 metų, kai lietuvių gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, vykusios akcijos metu Prezidentė kartu su moksleiviais gestų kalba pasveikino šalies gyventojus „Sveiki! Mes – Lietuva. Visi lygūs!“, taip atkreipdami dėmesį į kurčiųjų padėtį ir problemas.

Su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena sveikinu visus kalbos puoselėtojus, rašytojus, žurnalistus, bibliotekininkus ir kiekvieną, kuris brangina lietuvišką žodį. Didžiuokimės savo kalba ir saugokime ją, kaip didžiausią tautos turtą. O žiniasklaidos laisvę – kaip neginčijamą demokratijos vertybę.

Naujienos

Prezidentės pareiškimas dėl švietimo ir mokslo ministro kandidatūros

2015-05-07

Gerbiami žiniasklaidos atstovai, brangūs Lietuvos žmonės, pagal Konstitucijos 84 ir 92 straipsnius ministrus skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Ministro Pirmininko teikimu. Vakar pavakare gavau Ministro Pirmininko teikimą dėl Vydo Gedvilo skyrimo švietimo ir mokslo ministru. Tačiau dar vakar ryte buvo gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo pasirašytas, man ir premjerui adresuotas raštas. Kuriame, vadovaujantis Kriminalinės žvalgybos įstatymo 19 straipsniu, pateikta kriminalinės žvalgybos informacija apie kandidatą.

Kurti konkurencingą Lietuvą – valstybės ir verslo bendras interesas

2015-05-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu...

Prezidentė Lenkijoje minės Antrojo pasaulinio karo pabaigą

2015-05-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, gegužės 7 d., vyksta į Gdanską, kur su kitais Europos šalių lyderiais dalyvaus Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimo renginiuose. Šiemet pasaulis mini 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Prezidentė lankysis Vesterplatėje, kur 1939 metais vyko pirmasis Antrojo pasaulinio karo mūšis Europoje. Lietuvos vadovė padės gėlių prie paminklo, skirto Vesterplatės pakrantės gynėjams atminti.

Mylėti lietuvių kalbą – rūpintis savo valstybe

2015-05-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga...

Prezidentė atleido švietimo ir mokslo ministrą

2015-05-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko...

Lietuvių gestų kalba – nepriklausomos valstybės laimėjimas

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies kurčiųjų bendruomenę ir prisijungė prie akcijos...

Prezidentė pasveikino Austrijos Kanclerį 55-ojo jubiliejaus proga

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Austrijos Respublikos Kanclerį Wernerį Faymanną penkiasdešimt penktojo jubiliejaus proga. Savo sveikinimo laiške Prezidentė išreiškė nuoširdžią pagarbą ir patvirtino Lietuvos įsipareigojimą bendram darbui kartu su Austrija siekiant Europos Sąjungos solidarumo, stabilumo ir klestėjimo.

Prezidentė pasveikino Latviją nacionalinės šventės proga

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos Prezidentą Andrį Bėrzinį nacionalinės šventės – Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukakties – proga. Pasak šalies vadovės, draugiški Lietuvos ir Latvijos santykiai tęsiasi jau beveik šimtą metų ir valstybės gali didžiuotis bičiuliška kaimynyste ir broliškais tautų ryšiais, besiremiančiais tarpusavio parama ir supratimu, baltiška kultūra ir bendromis istorinėmis patirtimis.

Prezidentė pasveikino Lietuvos baidarininkus, iškovojusius bronzos medalius

2015-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino baidarininkus Igną Navakauską, Aurimą Lanką ir Edviną Ramanauską Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate iškovojus bronzos medalius. Šalies vadovės teigimu, įveikę daugybė pajėgių varžovų ir iškovoję medalius, šie sportininkai pradžiugino ne tik savo trenerius, artimuosius, bet ir visą Lietuvą – palaikiusią, tikėjusią ir kovojusią kartu.

Prezidentė pasveikino Lenkijos vadovą Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga

2015-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Bronislawą Komorowskį Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga. Šalies vadovė pabrėžė, jog 1791 m. priimta bendra Lietuvos ir Lenkijos Gegužės 3-iosios Konstitucija simbolizavo abiejų tautų siekį puoselėti tvirtas laisvės ir demokratijos idealais paremtas valstybingumo tradicijas. „Lietuvai ir Lenkijai tekę sunkūs istorijos iššūkiai parodė laisvės ir demokratijos vertę, todėl šiandien abiejų šalių žmonės negali likti abejingi, kai vėl grasinama tautų suverenitetui ir teisei laisvai spręsti savo šalies likimą, o artimiausioje kaimynystėje kyla pavojus žmogaus orumui ir laisvėms“, –...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl balerinos M. Pliseckajos mirties

2015-05-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl balerinos Majos Pliseckajos mirties. „Tai buvo ypatingu talentu apdovanota asmenybė, baleto legenda, užkariavusi garsiausias pasaulio scenas ir tūkstančių gerbėjų širdis. M. Pliseckaja niekada nepamiršo Lietuvos – čia sukūrė savo namus, domėjosi ir vertino mūsų kultūrą, didžiavosi esanti jos dalimi", - sakoma Prezidentės užuojautoje.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

09:30

Prezidentė susitiks su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

11:00

Prezidentės pareiškimas dėl švietimo ir mokslo ministro kandidatūros (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Prezidentė dalyvaus Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimo renginiuose (Lenkija)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata