Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė kviečia sodinti šimtmečio ąžuoliukus
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama visus prisijungti prie pavasarinių aplinkos tvarkymo ir medžių sodinimo iniciatyvų, Prezidento rūmų parke pasodino ąžuoliuką valstybės atkūrimo šimtmečio garbei.
Iš Prezidentės rankų – vėliava šimtmečio kadetams
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė istorinės Prezidentūros kieme pasveikino Generolo Povilo Plechavičiaus mokyklos kadetus ir priėmė jų priesaikas. Šiemet kadetų priesaiką davė 59 jaunuoliai.
Lietuvos simbolistų kūriniai – garsiajame Orsė muziejuje
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Orsė muziejuje Paryžiuje kartu su Prancūzijos Prezidentu Emmanualiu Macronu ir pirmąja ponia Brigitte Macron, taip pat Estijos ir Latvijos Prezidentais atidarė parodą „Laukinė dvasia. Simbolizmas Baltijos šalių mene“.
Lietuvos ir Prancūzijos strateginė partnerystė įgyja pagreitį
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Eliziejaus rūmuose susitiko su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu. Šalies vadovė dalyvavo trijų Baltijos valstybių Prezidentų ir Prancūzijos lyderio darbo pietuose. Eliziejuje valstybių vadovai aptarė Prancūzijos Prezidento pasiūlymus dėl ES ateities reformų, saugumo stiprinimą, dvišalį bendradarbiavimą.
Derybos dėl Lietuvos narystės EBPO baigtos
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria ir dalyvavo EBPO Tarybos sesijoje, kur formaliai buvo baigtos derybos dėl mūsų šalies narystės šioje organizacijoje.

Naujienos

Prezidentė kviečia sodinti šimtmečio ąžuoliukus

2018-04-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama visus prisijungti prie pavasarinių aplinkos tvarkymo ir medžių sodinimo iniciatyvų, Prezidento rūmų parke pasodino ąžuoliuką valstybės atkūrimo šimtmečio garbei. Jau rytoj visoje Lietuvoje prasideda aplinkos tvarkymo akcija „Darom“, o po savaitės – nacionalinė miško sodinimo šventė. Pasak Prezidentės, valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galėtume įprasminti prie savo namų, gimtosiose vietose pasodindami ąžuoliukų ir kitų medelių, kad augdami jie mums primintų šiuos nepaprastus 2018-uosius, kai ypač dažnai kartojome žodį Nepriklausomybė. Sodinti medžius, paminint reikšmingas datas ir įvykius, yra sena Lietuvos tradicija.

Oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta Norvegijos sosto įpėdinis

2018-04-20 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 24 d. susitiks su Norvegijos sosto įpėdiniu kronprincu Haakonu ir kronprincese Mette-Marit. Lydima Norvegijos gynybos ministro ir aukšto lygio verslo delegacijos, karališkoji pora Lietuvoje lankysis su dviejų dienų oficialiu vizitu. Šalies vadovė su būsimuoju Norvegijos karaliumi aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą NATO ir regiono saugumo užtikrinimo klausimus, tarpusavio ryšių stiprinimą ekonomikos, energetikos ir kultūros srityse. Lietuvą su Norvegija sieja itin glaudūs ir tvirti ryšiai beveik visose srityse. Nuo pat pradžių...

Šalies vadovė pasveikino Izraelį nepriklausomybės metinių proga

2018-04-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Izraelio Valstybės Prezidentą Reuveną Rivliną minint 70-ąsias valstybės nepriklausomybės metines. Šio svarbaus įvykio minėjimo proga Izraelio Valstybei ir visiems jos žmonėms šalies vadovė palinkėjo taikos, vienybės ir klestėjimo. Tiek Lietuva, tiek Izraelis šiais metais mini reikšmingas sukaktis, kurios ypač brangios abiejų tautų piliečiams. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva vertina Izraelio žmones kaip gerai pažįstamus, artimus ir Lietuvai svarbius partnerius, su kuriais mus sieja daug bendrų interesų, tikslų ir projektų.

Prezidentė priėmė Maltos ordino ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-04-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Maltos ordino ambasadoriaus Manfredo Leo Mautnerio Markhofo...

Šalies vadovė priėmė Afganistano ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-04-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Afganistano Islamo Respublikos ambasadoriaus Gulio Hussaino...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl JAV pirmosios ponios B. Bush mirties

2018-04-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą 41-ajam Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui George‘ui H. W. Bushui ir visai Bushų šeimai dėl buvusios pirmosios ponios Barbaros Pierce Bush mirties. Pasak Prezidentės, savo gyvenimą šeimai ir šaliai paskyrusi Barbara Bush pelnė didelę JAV piliečių pagarbą ir jų atmintyje visada išliks kaip nepriekaištinga demokratinių, humanistinių ir šeimos vertybių stiprintoja.

Šalies vadovė teikia Seimui ratifikuoti Protokolą dėl ES ir JAV oro susisiekimo

2018-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui ratifikuoti 2010 m. birželio 24 d. Liuksemburge priimtą Protokolą, kuriuo iš dalies keičiamas 2007 m. balandžio 25 d. pasirašytas Europos Bendrijos bei jos valstybių narių ir Jungtinių Amerikos Valstijų oro susisiekimo susitarimas. Protokolu siekiama panaikinti konkurencijos apribojimus ES ir JAV oro susisiekimo bendrovėms Europos bei Amerikos rinkose ir, kovojant su klimato kaita, numatomas griežtesnių ekologijos reikalavimų taikymas.

Prezidentė teikia Seimui ratifikuoti ES ir Armėnijos partnerystės susitarimą

2018-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui ratifikuoti Europos Sąjungos ir Europos atominės energijos bendrijos bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą. Briuselyje 2017 m. lapkričio 24 d. per ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą priimtas susitarimas paskatins glaudesnius ES ir Armėnijos politinius, ekonominius bei verslo ryšius.

Šalies vadovė pasveikino išrinktąjį Juodkalnijos Prezidentą

2018-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Juodkalnijos Prezidentą Milo Djukanovičių laimėjus rinkimus ir palinkėjo sėkmės bei stiprybės šiame atsakingame darbe. Šalies vadovė išreiškė viltį, kad Prezidentui einant pareigas Lietuva ir Juodkalnija toliau tęs bendradarbiavimą dvišaliu lygiu ir NATO. Prezidentės teigimu, Juodkalnijai stiprinant dialogą su Europos Sąjunga, atsiveria ir daugiau galimybių šalims kartu siekti bendrų tikslų, užtikrinti savo piliečių interesus ir paskatinti žmones geriau pažinti vieniems kitus.

Iš Prezidentės rankų – vėliava šimtmečio kadetams

2018-04-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė istorinės Prezidentūros kieme pasveikino Generolo Povilo...

Prezidentės iniciatyva – teismų nepriklausomumui ir profesionalumui stiprinti

2018-04-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Teismų įstatymo pataisas, kurios užtikrins spartesnį bylų nagrinėjimą, prisidės prie aukštos kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos teisėjų korpuso formavimo bei padidins teisėjų atrankos procedūrų skaidrumą. Šių pataisų rengimą inicijavo Teisėjų taryba. Joms parengti buvo sudaryta darbo grupė iš teismų sistemos, įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių deleguotų atstovų. Teismų veiklos efektyvumas ir skaidrumas yra vienas svarbiausių Prezidentės prioritetų.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata