Lietuvos Respublikos Prezidentė

Gynybos stiprinimas – bendras ES uždavinys
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip sustiprinti ES gynybos bendradarbiavimą, svarstomi ES prekybos politikos, skaitmeninės darbotvarkės, klimato kaitos klausimai, aptariamos prasidėjusios derybos dėl „Brexit“, santykiai su ES kaimynėmis ir Minsko susitarimų įgyvendinimas.
Svarbiausi ES klausimai – Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių susitikime
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Hagoje dalyvavo Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų susitikime, kur aptariami visos ES ateičiai svarbūs saugumo ir gynybos, „Brexit“, santykių su ES išorės kaimynais klausimai, taip pat Eurozonos stiprinimas, Bendrijos ekonominė ir socialinė politika bei atsakas globalizacijos ir migracijos iššūkiams.
Prezidentė pagerbė ilgamečio Vokietijos kanclerio H. Kohlio atminimą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vokietijos ambasados užuojautų knygoje, skirtoje buvusio šios šalies federalinio kanclerio Helmuto Kohlio atminimui pagerbti. Pasak Prezidentės, H. Kohlis buvo išskirtinis lyderis, tikras europietis ir artimas Lietuvos draugas mūsų šaliai įtvirtinant atkurtą nepriklausomybę ir siekiant tapti euroatlantinės bendruomenės nare.
NATO batalionas – Aljanso vienybės ir stiprybės simbolis
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Stašėnuose, Jonavos r., stebėjo didžiausias šiais metais karines pratybas Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Prieš pratybas įvyko dvišalis Lietuvos ir Aljanso vadovų susitikimas, kuriame aptarta geopolitinė situacija, saugumo grėsmės regione ir tolesnės priemonės joms atremti.
Karininko vardas turi būti vertas pasididžiavimo
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino 25-metį mininčios Karo akademijos karininkus. Karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą. Per ketvirtį amžiaus čia parengta 2 su puse tūkstančio įvairių karininkų.

Naujienos

Gynybos stiprinimas – bendras ES uždavinys

2017-06-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip sustiprinti ES gynybos bendradarbiavimą, svarstomi ES prekybos politikos, skaitmeninės darbotvarkės, klimato kaitos klausimai, aptariamos prasidėjusios derybos dėl „Brexit“, santykiai su ES kaimynėmis ir Minsko susitarimų įgyvendinimas. Prezidentės teigimu, ES būtinas naujas požiūris į savo saugumą ir gynybą. Neslopstanti Rusijos agresija, kibernetinės ir informacinės atakos, terorizmo grėsmės reikalauja naujos Europos šalių bendradarbiavimo kokybės – nedubliuojant NATO, stiprinant ES karinės pramonės efektyvumą ir užkamšant saugumo spragas.

Svarbiausi ES klausimai – Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių susitikime

2017-06-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Hagoje dalyvavo Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų...

Prezidentė pagerbė ilgamečio Vokietijos kanclerio H. Kohlio atminimą

2017-06-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vokietijos ambasados užuojautų knygoje, skirtoje buvusio...

Prezidentė išvyksta į Hagą ir Briuselį

2017-06-20 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, birželio 21 d., išvyksta į Hagą, kur su Baltijos, Šiaurės...

NATO batalionas – Aljanso vienybės ir stiprybės simbolis

2017-06-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu...

Prezidentė priėmė Malio ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Malio Respublikos ambasadoriaus Toumani Djimé Diallo...

Šalies vadovė priėmė Mianmaro ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Mianmaro Sąjungos Respublikos ambasadoriaus Sano Lwino...

Prezidentė su NATO vadovu stebės pratybas „Geležinis vilkas 2017“

2017-06-19 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, antradienį, birželio 20 d., Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo...

Šalies vadovė pasveikino Islandiją nepriklausomybės metinių proga

2017-06-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Islandijos Respublikos Prezidentą Gudnį Johannessoną73-iųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga. „Ypač vertiname ypatingą, parama ir pasitikėjimu sutvirtintą mūsų šalių ir žmonių draugystę, susiejusią Lietuvą ir Islandiją – geografiškai tolimas, bet savo vertybėmis, dideliu laisvės troškimu itin artimas šalis nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo prieš 27-erius metus“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl ilgamečio Vokietijos kanclerio H. Kohlio mirties

2017-06-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentui Frankui-Walteriui Steinmeieriui dėl ilgamečio Vokietijos federalinio kanclerio Helmuto Kohlio mirties. Pasak Prezidentės, pasaulis neteko vieno reikšmingiausių XX amžiaus pabaigos politikų. Šalies vadovės teigimu, Lietuva prisimins H. Kohlį kaip tvirtą ir ištikimą draugą, savo šalies patriotą, visą gyvenimą tvirtai besivadovavusį demokratijos ir laisvės vertybėmis ir nenuilstamai dirbusį Vokietijos žmonių gerovei. Užuojautoje Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva...

Karininko vardas turi būti vertas pasididžiavimo

2017-06-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino 25-metį mininčios Karo akademijos karininkus. Karo...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

Prezidentė Briuselyje dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata