Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitiko su Serbijos Prezidentu
Po Bulgarijoje vykusio ES ir Vakarų Balkanų valstybių lyderių susitikimo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dvišalio pokalbio Belgrade susitiko su Serbijos Respublikos Prezidentu Aleksandaru Vučićiumi. Susitikime aptartos Serbijos derybos dėl narystės Europos Sąjungoje, Serbijos ir NATO bendradarbiavimas, dvišaliai verslo santykiai ir Lietuvos investicijų Serbijoje apsauga.
Taikūs ir stabilūs Vakarų Balkanai – Lietuvos ir ES interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su dar 27 Europos Sąjungos šalių bei Albanijos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Kosovo, Bosnijos ir Hercogovinos vadovais dalyvauja ES ir Vakarų Balkanų viršūnių susitikime.
ES darbotvarkėje – globalios atsakomybės temos
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja neformalioje Europos Vadovų Taryboje. Aukščiausio lygio susitikimas surengtas šiuo metu Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Bulgarijos sostinėje.
Prezidentė susitiko su kandidatu į teisingumo ministrus
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi Ministro Pirmininko teikimą, susitiko su kandidatu į teisingumo ministrus Elvinu Jankevičiumi ir aptarė svarbiausius Teisingumo ministerijos darbus ir prioritetus.
Prezidentė dalyvavo Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo E. Macronui iškilmėse
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Prancūzijos Prezidentui Emmanueliui Macronui ceremonijoje. Iškilmės vyko istorinio Vokietijos miesto Acheno, kuris daugiau nei prieš 1000 metų buvo politinis Europos centras, rotušėje.

Naujienos

Prezidentės dovana – avilys Bitininkystės muziejui

2018-05-20

Pirmą kartą visame pasaulyje minint Bitės dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Stripeikiuose (Ignalinos r.) esančiam Bitininkystės muziejui padovanojo bičių avilį, puoštą vaikų piešiniais. Avilį, iki šiol stovėjusį šalies vadovės sode Turniškėse, pirmieji galėjo išvysti į Bitės šventę susirinkę svečiai iš visos Lietuvos, o nuo šiol galės pamatyti ir visi vienintelio šalyje Bitininkystės muziejaus lankytojai. Šalies vadovės sveikinime šventės dalyviams sakoma, kad Bitės dienos atsiradimas – geriausias įrodymas, kokia yra svarbi bitė gamtai ir visos planetos išlikimui. Lietuva nuo seniausių laikų rūpinosi bitininkyste, paminėdama ją ir valstybės statutuose. Tik Lietuva turi išskirtinę bičiulystės sąvoką ir yra įpratusi apie bites kalbėti kaip apie žmones.

Prezidentė pasveikino Jungtinės Karalystės Karališkąją Šeimą Princo Hario ir Meghan Markle sutuoktuvių proga

2018-05-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino visą Jungtinės Karalystės Karališkąją Šeimą ir šalies gyventojus Princo Hario ir Meghan Markle sutuoktuvių proga. Prezidentė pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė visada buvo Lietuvai artima ir draugiška valstybė, ir šios džiaugsmingos šventės proga sutuoktiniams palinkėjo daug laimės ir kuo geriausios kloties jų bendrame gyvenimo kelyje.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Kuboje

2018-05-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Kubos žmonėms dėl daugybę šalies gyventojų gyvybių pareikalavusios lėktuvo katastrofos Havanos oro uoste. Šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Kubos žmonėms.​

Prezidentė susitiko su Serbijos Prezidentu

2018-05-18

Po Bulgarijoje vykusio ES ir Vakarų Balkanų valstybių lyderių susitikimo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia...

Baudos už pajamų slėpimą nebus simbolinės

2018-05-17

Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, kuriomis nustatomos adekvačios baudos asmenims, negalintiems pagrįsti turimų pajamų gavimo šaltinių, ir tiems, kurie mokestinius pažeidimus daro pakartotinai. Pasak Prezidentės, neteisėtas praturtėjimas, kiti pik­ty­bi­niai mo­kes­ti­niai pa­žei­di­mai da­ro mil­ži­niš­ką ža­lą vals­ty­bei, at­ima iš visuomenės tikė­ji­mą tei­sin­gu­mu ir są­ži­nin­gu­mu, didina socialinę atskirtį. Todėl teisinis reguliavimas turi užtikrinti, kad vengti mokesčių neapsimokėtų, kad baudos už mokestinius...

Taikūs ir stabilūs Vakarų Balkanai – Lietuvos ir ES interesas

2018-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su dar 27 Europos Sąjungos šalių bei Albanijos, Serbijos,...

Šalies vadovė pasveikino Č. Juršėną jubiliejaus proga

2018-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Kovo 11-osios Akto signatarą, du dešimtmečius parlamentinei veiklai atidavusį Česlovą Juršėną 80-ojo gimtadienio proga. Šalies vadovės teigimu, Č. Juršėnas aukštai iškėlė garbingo politiko kartelę, o atsakomybė ir padorumas, reiklumas sau ir kitiems, išskirtinė erudicija bei įžvalga buvo ir visada bus siejama su šio politikos didmeistrio asmenybe.

Prezidentė pasveikino Norvegiją nacionalinės šventės proga

2018-05-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V Norvegijos Karalystės Konstitucijos dienos proga. Prezidentės teigimu, Norvegija – labai svarbi Europos Sąjungos ir Lietuvos draugė ir partnerė. Šalies vadovė pabrėžė, kad abi šalys vienodai vertina grėsmes, mus sieja atsakinga narystė NATO ir bendras požiūris į daugelį žemyno ir saugumo darbotvarkės klausimų, vienija demokratinių vertybių gynyba. Anot Prezidentės Norvegiją pagrįstai vadiname ir artima Lietuvos sąjungininke, vertiname visapusę jos paramą Lietuvos vystymui ir saugumui.

ES darbotvarkėje – globalios atsakomybės temos

2018-05-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja neformalioje Europos Vadovų Taryboje. Aukščiausio lygio...

Prezidentė išvyksta į Bulgariją ir Serbiją

2018-05-16 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Bulgariją, kur dalyvaus neformaliame Europos Vadovų...

Prezidentė pasirašė dekretą dėl teisingumo ministro

2018-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, nuo gegužės 15 dienos skiria Elviną Jankevičių į teisingumo ministro pareigas. Naujasis ministras pradės vadovauti Teisingumo ministerijai po priesaikos Seime.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata