Lietuvos Respublikos Prezidentė

Vis daugiau šalies vaikų auga šeimose – mažėja globos namų
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo jau tradicija tapusiame įvaikintus ir globojamus vaikus auginančių šeimų vasaros susitikime. Daugiau nei 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų iš visos šalies šventėje dalijosi patirtimi, aptarė globos ir įvaikinimo procesus.
Lietuvai – prestižinė Vestfalijos taikos premija
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos žmonių vardu atsiėmė prestižinę Vestfalijos taikos premiją. Šiemet šis garbingas apdovanojimas įteiktas trims Baltijos šalims už išskirtinį demokratinio vystymosi pavyzdį ir indėlį į Europos taiką.
Prezidentė paragino stiprinti taiką Europoje
Tarptautinės Vestfalijos taikos premijos įteikimo ceremonijos išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė pagrindinę kalbą per Baltijos šalių garbei surengtą iškilmingą vakarienę.
Devintieji Prezidentės metai – visokeriopo šalies saugumo stiprinimui
Liepos 12 d. – devintosios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijos metinės. Per šiuos metus šalies vadovė didžiausią dėmesį skyrė korupcijos mažinimui ir teisingumo užtikrinimui, energetiniam, kariniam ir socialiniam saugumui bei aktyviai užsienio politikai.
NATO viršūnių susitikime – parama Ukrainai ir Gruzijai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo NATO, Ukrainos ir Gruzijos komisijos posėdyje. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo šių valstybių Prezidentai, išsakyta tvirta parama Ukrainos ir Gruzijos teritoriniam vientisumui, suverenumui ir siekiui tapti Aljanso narėmis.

Naujienos

Vis daugiau šalies vaikų auga šeimose – mažėja globos namų

2018-07-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo jau tradicija tapusiame įvaikintus ir globojamus vaikus auginančių šeimų vasaros susitikime. Daugiau nei 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų iš visos šalies šventėje dalijosi patirtimi, aptarė globos ir įvaikinimo procesus. Pasak šalies vadovės, įvaikinti ar globoti vaiką – svarbus, atsakingas ir labai kilnus, kitus įkvepiantis poelgis. Gausus šventės dalyvių būrys – geriausias įrodymas, kad tokių žmonių atsiranda vis daugiau, ir šeimose gali augti vis daugiau vaikų. Paskutiniais duomenimis, šalies šeimose globojami 5535 vaikai, pernai įvaikinti – 139. Globos institucijose šiuo metu dar auga 2660 vaikai, tačiau jau penktadalis jų gyvena bendruomeniniuose namuose. Per paskutinius kelerius metus institucijose augančių vaikų skaičius sumažėjo net trečdaliu (2013 m. – 3821 vaikas).

Prezidentūros kiemelyje – įsivaikinusių ir globojančių šeimų susitikimas

2018-07-16 ANONSAS

Rytoj, liepos 17 d., 13.30 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus įvaikintus ir globojamus vaikus auginančių šeimų vasaros susitikime. Jau antrą kartą šalies vadovės kvietimu į bendrą šventę Prezidentūros kiemelyje iš visos Lietuvos susirinks daugiau kaip 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų. Šioms šeimoms tai – puiki galimybė susipažinti ir pasidalinti patirtimi. Šventės dalyviai taip pat bendraus su kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais broliais dailininkais Remigijumi ir Algirdu Gataveckais, klausysis atlikėjo Vido Bareikio atliekamų dainų. Susirinkusiųjų lauks įvairūs žaidimai ir...

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl pirmosios Vyriausybės ministro V. Antanaičio mirties

2018-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl atkurtos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės miškų ūkio ministro, diplomato, mokslininko Vaidoto Antanaičio mirties. Pasak Prezidentės, visada prisiminsime iškilią ir šviesią V. Antanaičio asmenybę, neatsiejamą nuo mūsų Nepriklausomybės istorijos, įžengusią į ją kaip Sąjūdžio žmogus, atidavęs daug jėgų, įtvirtinant savarankišką Lietuvos valstybę.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl signatarės, rašytojos V. Jasukaitytės mirties

2018-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Kovo 11-osios akto signatarės, talentingos poetės, prozininkės ir dramaturgės Vidmantės Jasukaitytės mirties. Šalies vadovės užuojautoje sakoma, kad rašytojos meilė Lietuvai, žmogui atsispindėjo aistringoje kūryboje, kurioje visada atrasdavome neabejingą požiūrį į gyvenimą ir istoriją bei savitą žodį ir mintį. Prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą signatarės ir kūrėjos vaikams, artimiesiems ir bičiuliams.

Lietuvai – prestižinė Vestfalijos taikos premija

2018-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos...

Prezidentė pasveikino E. Macroną Bastilijos dienos proga

2018-07-14

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino...

Prezidentė paragino stiprinti taiką Europoje

2018-07-13

Tarptautinės Vestfalijos taikos premijos įteikimo ceremonijos išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia...

Savaitgalį – išskirtiniai renginiai Prezidento rūmų parke

2018-07-13 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Atvirų erdvių visuomenei projektas kviečia...

Prezidentė pasirašė inovacijas skatinančius įstatymus

2018-07-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Technologijų ir inovacijų įstatymą bei Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtinama technologijų ir inovacijų sistemos sandara, apibrėžiamos institucijų atsakomybės sritys, nustatomas technologijų ir inovacijų veiklos finansavimas. Pasak Prezidentės, priimtos įstatymų nuostatos sukuria sąlygas gerinti inovacijų skatinimo aplinką Lietuvoje, daug efektyviau išnaudoti mokslo ir verslo potencialą inovacijoms kurti, atveria naujų galimybių bendradarbiauti verslui ir mokslui. Nauju reglamentavimu įtvirtinami technologijų ir inovacijų...

Prezidentė atsiims Lietuvai skirtą Vestfalijos taikos premiją

2018-07-13 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį, liepos 14 d., Vokietijos Miunsterio mieste Lietuvos žmonių vardu atsiims Vestfalijos taikos premiją. Šiemet šis prestižinis apdovanojimas skirtas trims Baltijos šalims už išskirtinį demokratinio vystymosi pavyzdį ir indėlį į Europos taiką. Vestfalijos taikos premija pagerbiami visi Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės. Taikus mūsų tautų išsivadavimas iš okupacijos ir tvirtas įsipareigojimas ginti laisvę bei taiką iki šiol yra pavyzdys visai Europai. Ypatingą prasmę apdovanojimui suteikia ir tai, kad jis paskirtas Baltijos šalims minint modernaus...

Prezidentė pasveikino Juodkalniją Valstybės dienos proga

2018-07-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pasveikino Juodkalnijos Prezidentą Milo Djukanovičių šalies nacionalinės šventės – Valstybės dienos – proga. Sveikinime šalies vadovė palinkėjo, kad visapusis Lietuvos ir Juodkalnijos piliečių bendradarbiavimas neprarastų pagreičio, o naujas šalių santykių etapas, kartu dirbant NATO, užtikrinant gynybinį pasirengimą, prisidėtų prie abiejų valstybių ir viso regiono saugumo stiprinimo.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

09:00

Prezidentė susitiks su „Misija Sibiras'18“ komanda (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata