Lietuvos Respublikos Prezidentė

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos valstybės vadovo vizitas surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga.
Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovais dalyvavo iškilmingame Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio minėjime.
Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga pasveikino visus dabartinius ir buvusius ministrų kabineto narius ir pabrėžė visų buvusių ir esamų vyriausybių indėlį į valstybės raidą, į tai, kad Lietuva dabar girdima ir matoma pasaulyje.
Kinijoje Lietuva pristatoma kaip Europos „Fintech“ centras
Lietuva yra sparčiai tobulėjančių finansinių technologijų srities lyderė Europoje. Taip mūsų šalį pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šanchajuje vykstančiame finansinių technologijų („Fintech“) renginyje, kuriame dalyvavo apie 150 Kinijos įmonių.
Lietuvos eksportui į Kiniją – aukščiausia politinė parama
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kinijos Prezidentu Xi Jinpingu. Dvišalio susitikimo tikslas – pačiu aukščiausiu politiniu lygiu nubrėžti naujas Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo gaires.

Naujienos

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijoje

2018-11-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijos Respublikoje Donatui Kušliui. Su naujuoju ambasadoriumi šalies vadovė aptarė svarbiausias Lietuvos ir Austrijos dvišalės ir bendros europinės darbotvarkės temas, kalbėjosi migracijos, verslo ryšių stiprinimo ir kitais aktualiais klausimais. Anot Prezidentės, Lietuva vertina Austriją kaip svarbią partnerę sprendžiant reikšmingus europinius klausimus ir ieškant bendro atsako į saugumo iššūkius. Nors neutrali, bet Austrija dalyvauja Europos Sąjungos gynybos bendradarbiavimo PESCO projektuose.

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Lenkijoje

2018-11-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Lenkijos...

Prezidentė dalyvaus Latvijos 100-mečio iškilmėse

2018-11-16 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Latvijos Prezidento Raimondo Vėjuonio kvietimu sekmadienį, lapkričio 18 d., išvyksta į Rygą, kur dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio šventiniuose renginiuose. Rygoje Prezidentė kartu su Latvijos, Estijos, Suomijos ir Islandijos vadovais padės gėlių prie Latvijos Laisvės paminklo, Nacionaliniame teatre dalyvaus šimtmečiui skirtame koncerte. Šalies vadovė Nacionalinėje bibliotekoje visų Lietuvos žmonių vardu pasveikins Latviją 100-mečio proga ir padovanos Vilniaus universiteto senųjų Lietuvos žemėlapių rinkinį. Valstybės šimtmečio proga Latvijos...

Prezidentė atleido teisėjo vardą pažeminusią teisėją

2018-11-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą iš pareigų atleido Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėją Gražiną Kazilionienę. Teisėja iš pareigų atleidžiama nuo lapkričio 16 dienos. Jos įgaliojimai buvo sustabdyti dar lapkričio 9 dieną, kai Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo.

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas

2018-11-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos...

Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

2018-11-12

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje kartu su pasaulio valstybių lyderiais prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ iniciatyvos, raginančios pasaulinėje komunikacijos ir informacijos erdvėje užtikrinti žodžio laisvę, nuomonių įvairovę, informacijos vientisumą. Tarp prisijungusiųjų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Norvegijos premjerė Erna Solberg, Šveicarijos Prezidentas Alainas Bersetas.

Vengrijos Prezidentas atvyksta į Lietuvą

2018-11-12 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, lapkričio 13 d., 10.45 val., susitiks su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos vadovo vizito tikslas – paminėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Vengrija kaip ir Lietuva 1918 m., po Pirmojo pasaulinio karo, sukūrė nepriklausomą demokratinę respubliką. Valstybių vadovai aptars Lietuvos ir Vengrijos dvišalius santykius, ES darbotvarkės klausimus, saugumo padėtį regione ir bendrus veiksmus stiprinant NATO gynybą bei atgrasymą rytiniame Aljanso flange.

Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60...

Prezidentė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų vadovui D. Trumpui

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui dėl dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusių gaisrų Kalifornijos valstijoje. Pasak šalies vadovės, šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms. Prezidentė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Kalifornijos gyventojams, tęsiant gelbėjimo darbus ir kuo greičiau įveikiant šios nelaimės padarinius.

Šalies vadovė pasveikino Lenkiją valstybės 100-mečio proga

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos...

Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu

2018-11-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata