Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius Pentagono pareigūnus
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke valstybinius apdovanojimus įteikė svarbiems Pentagono pareigūnams, reikšmingai prisidėjusiems prie mūsų šalies saugumo ir gynybos stiprinimo. Apdovanojimai įteikti JAV Gynybos departamento Gynybos sekretoriaus biuro Estijos, Latvijos ir Lietuvos šalių direktoriui Davidui Bradley Millneriui ir buvusiam JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojui Europos ir NATO politikai Jamesui Joye Townsendui.
Prezidentė ragina pasaulį stabdyti agresorius
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sakydama metinę kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, Niujorke, atkreipė pasaulio dėmesį į Rusijos karinių pratybų „Zapad 2017“ keliamas grėsmes.
Prezidentės darbo pietūs su pasaulio lyderiais – dėmesys ir Lietuvos saugumui
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė JT generalinio sekretoriaus António Guterreso kvietimu dalyvavo darbo pietuose su pasaulio lyderiais – JAV Prezidentu Donaldu Trumpu, Jordanijos Karaliumi Abdullah II, Pietų Korėjos Prezidentu Moon Jae-inu, Turkijos Prezidentu Racepu Tayyipu Erdoğanu, Japonijos Premjeru Shinzo Abe, Šveicarijos, Liberijos ir kitų šalių Prezidentais.
Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų susitikime – regiono saugumo klausimai
Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lenkijos Respublikos Prezidentu Andrzejumi Duda. Šalių vadovai aptarė saugumo padėtį regione, bendradarbiavimą NATO ir ES, šalių energetinių ir infrastruktūros projektų įgyvendinimą.
Lietuva pritarė JT reformai
Lietuva prisijungė prie Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trumpo iniciatyva parengtos politinės deklaracijos, kuria siekiama reformuoti Jungtines Tautas. JT Generalinėje Asamblėjoje Lietuvai atstovaujanti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog Jungtinių Tautų reforma yra neišvengiama ir būtina.

Naujienos

Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius Pentagono pareigūnus

2017-09-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke valstybinius apdovanojimus įteikė svarbiems Pentagono pareigūnams, reikšmingai prisidėjusiems prie mūsų šalies saugumo ir gynybos stiprinimo. Apdovanojimai įteikti JAV Gynybos departamento Gynybos sekretoriaus biuro Estijos, Latvijos ir Lietuvos šalių direktoriui Davidui Bradley Millneriui ir buvusiam JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojui Europos ir NATO politikai Jamesui Joye Townsendui. Prezidentė taip pat padėkojo šiems amerikiečių pareigūnams už profesionalumą ir asmenines pastangas stiprinant Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą. Eidami aukštas pareigas JAV gynybos departamente, J. J. Townsendas ir D. B. Millneris suprato išskirtinę Lietuvos geopolitinę padėtį ir patys ėmėsi iniciatyvos stiprindami mūsų šalies saugumą ir užtikrindami regiono apginamumą. Valstybiniai apdovanojimai šiems pareigūnams buvo skirti liepos 6 dienos dekretu.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl žemės drebėjimo Meksikoje

2017-09-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Meksikos Jungtinių Valstijų Prezidentui Enrique Peña Nieto dėl daugybę gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo. Aukų šeimoms ir artimiesiems šalies vadovė palinkėjo stiprybės ir ištvermės, o visai šaliai – susitelkimo tęsiant nukentėjusiųjų paieškas ir įveikiant baisios nelaimės padarinius.

Prezidentė ragina pasaulį stabdyti agresorius

2017-09-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sakydama metinę kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje,...

Prezidentės darbo pietūs su pasaulio lyderiais – dėmesys ir Lietuvos saugumui

2017-09-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė JT generalinio sekretoriaus António Guterreso kvietimu dalyvavo...

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų susitikime – regiono saugumo klausimai

2017-09-19

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su...

Lietuva pritarė JT reformai

2017-09-19

Lietuva prisijungė prie Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trumpo iniciatyva parengtos politinės...

Tiesiogiai JT vadovui – apie „Zapad 2017“ iššūkius

2017-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke susitiko su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi...

Prezidentė atkreips pasaulio dėmesį į mūsų regiono saugumą

2017-09-18 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, kur tiesiogiai informuos pasaulio lyderius apie saugumo padėtį Lietuvos pasienyje ir regione bei apie puolamojo pobūdžio pratybose „Zapad“ repetuojamus agresyvius scenarijus. JT Generalinėje Asamblėjoje dalyvauja visų, su tiesiogine pratybų „Zapad“ grėsme susiduriančių, regiono šalių Prezidentai – Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos. Pasak Prezidentės, labai svarbu garsiai ir suprantamai perspėti tarptautinę bendruomenę apie regiono saugumui iškilusius pavojus: jeigu būsime girdimi, būsime ir apsaugoti.

Prezidentė pasveikino Čilę Nepriklausomybės metinių proga

2017-09-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čilės Respublikos Prezidentę Michelle Bachelet šalies Nepriklausomybės dienos proga ir visiems Čilės piliečiams palinkėjo visokeriopos sėkmės ir klestėjimo. Šalies vadovės teigimu, bendros vertybės ir požiūris į aktualius pasaulio darbotvarkės klausimus lemia pastaruosius kelerius metus stiprėjantį dvišalį dialogą bei sėkmingą Lietuvos ir Čilės bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Pasak Prezidentės, ypač svarbios yra abiejų šalių bendros pastangos skatinti moterų įsitraukimą į politinius, socialinius...

Šalies vadovė pasveikino Meksiką Nepriklausomybės dienos proga

2017-09-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Meksikos Jungtinių Valstijų Prezidentą Enrique Peña Nieto Nepriklausomybės dienos proga. „Naudodamasi proga, norėčiau palinkėti, kad mūsų bendros vertybės ir tikslai, siekis kartu plėtoti naudingus ekonominius ryšius, stiprinti mūsų valstybių saugumą ir gerovę ir toliau skatintų mus bendradarbiauti tiek dvišaliu, tiek santykių su Europos Sąjunga lygiu“, – rašoma sveikinime.

Jonui Valančiūnui – „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus ženklelis

2017-09-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su krepšininku Jonu Valančiūnu, tapusiu naujuoju...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata