Lietuvos Respublikos Prezidentė

Mylėti lietuvių kalbą – rūpintis savo valstybe
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pasveikino ir apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.
Prezidentė atleido švietimo ir mokslo ministrą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus gegužės 5 dienos teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo priėmė švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio atsistatydinimą. Švietimo ir mokslo ministras iš pareigų atleidžiamas gegužės 11 dieną.
Lietuvių gestų kalba – nepriklausomos valstybės laimėjimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies kurčiųjų bendruomenę ir prisijungė prie akcijos „Gestų kalbai – 20 metų“. Šiandien sukanka 20 metų, kai lietuvių gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, vykusios akcijos metu Prezidentė kartu su moksleiviais gestų kalba pasveikino šalies gyventojus „Sveiki! Mes – Lietuva. Visi lygūs!“, taip atkreipdami dėmesį į kurčiųjų padėtį ir problemas.
Lietuvai būtina miškų ūkio pertvarka
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus prašymu, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas. Šios Seimo pataisos, pasak Prezidentės, varžo konstitucines Vyriausybės galias efektyviai valdyti miškų ūkį.
Didelės ir darnios šeimos – Lietuvos ateitis
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 47 mamoms iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms septynis ir daugiau vaikų.

Naujienos

Prezidentė Lenkijoje minės Antrojo pasaulinio karo pabaigą

2015-05-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, gegužės 7 d., vyksta į Gdanską, kur su kitais Europos šalių lyderiais dalyvaus Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimo renginiuose. Šiemet pasaulis mini 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Prezidentė lankysis Vesterplatėje, kur 1939 metais vyko pirmasis Antrojo pasaulinio karo mūšis Europoje. Lietuvos vadovė padės gėlių prie paminklo, skirto Vesterplatės pakrantės gynėjams atminti.

Mylėti lietuvių kalbą – rūpintis savo valstybe

2015-05-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga...

Prezidentūroje – žiniasklaidos diskusija apie informacines grėsmes

2015-05-05

Trečiadienį, gegužės 6 dieną, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse LR Prezidentūros Kolonų salėje vyks konferencija „Apie tikruosius daiktų vardus: Rusijos agresija ir ateities žiniasklaida“. Žurnalistų bendruomenės organizuotoje diskusijoje bus aptartas žiniasklaidos vaidmuo ir atsakomybė informaciniame kare, propagandos mechanizmų poveikis, Lietuvos laikysena pasikeitusioje geopolitinėje situacijoje.

Prezidentė atleido švietimo ir mokslo ministrą

2015-05-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko...

Lietuvių gestų kalba – nepriklausomos valstybės laimėjimas

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies kurčiųjų bendruomenę ir prisijungė prie akcijos...

Prezidentė pasveikino Austrijos Kanclerį 55-ojo jubiliejaus proga

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Austrijos Respublikos Kanclerį Wernerį Faymanną penkiasdešimt penktojo jubiliejaus proga. Savo sveikinimo laiške Prezidentė išreiškė nuoširdžią pagarbą ir patvirtino Lietuvos įsipareigojimą bendram darbui kartu su Austrija siekiant Europos Sąjungos solidarumo, stabilumo ir klestėjimo.

Prezidentė pasveikino Latviją nacionalinės šventės proga

2015-05-04

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos Prezidentą Andrį Bėrzinį nacionalinės šventės – Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukakties – proga. Pasak šalies vadovės, draugiški Lietuvos ir Latvijos santykiai tęsiasi jau beveik šimtą metų ir valstybės gali didžiuotis bičiuliška kaimynyste ir broliškais tautų ryšiais, besiremiančiais tarpusavio parama ir supratimu, baltiška kultūra ir bendromis istorinėmis patirtimis.

Prezidentė pasveikino Lietuvos baidarininkus, iškovojusius bronzos medalius

2015-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino baidarininkus Igną Navakauską, Aurimą Lanką ir Edviną Ramanauską Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate iškovojus bronzos medalius. Šalies vadovės teigimu, įveikę daugybė pajėgių varžovų ir iškovoję medalius, šie sportininkai pradžiugino ne tik savo trenerius, artimuosius, bet ir visą Lietuvą – palaikiusią, tikėjusią ir kovojusią kartu.

Prezidentė pasveikino Lenkijos vadovą Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga

2015-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Bronislawą Komorowskį Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga. Šalies vadovė pabrėžė, jog 1791 m. priimta bendra Lietuvos ir Lenkijos Gegužės 3-iosios Konstitucija simbolizavo abiejų tautų siekį puoselėti tvirtas laisvės ir demokratijos idealais paremtas valstybingumo tradicijas. „Lietuvai ir Lenkijai tekę sunkūs istorijos iššūkiai parodė laisvės ir demokratijos vertę, todėl šiandien abiejų šalių žmonės negali likti abejingi, kai vėl grasinama tautų suverenitetui ir teisei laisvai spręsti savo šalies likimą, o artimiausioje kaimynystėje kyla pavojus žmogaus orumui ir laisvėms“, –...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl balerinos M. Pliseckajos mirties

2015-05-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl balerinos Majos Pliseckajos mirties. „Tai buvo ypatingu talentu apdovanota asmenybė, baleto legenda, užkariavusi garsiausias pasaulio scenas ir tūkstančių gerbėjų širdis. M. Pliseckaja niekada nepamiršo Lietuvos – čia sukūrė savo namus, domėjosi ir vertino mūsų kultūrą, didžiavosi esanti jos dalimi", - sakoma Prezidentės užuojautoje.

Prezidentė pasveikino Jos Didenybę Karalienę Elžbietą II proanūkės gimimo proga

2015-05-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Jos Didenybę Karalienę Elžbietą II ir visus Jungtinės Karalystės žmones gimus Kembridžo Kunigaikščio Viljamo ir Kunigaikštienės Katerinos naujagimiui. „Sveikinu Jus ir visus Jungtinės Karalystės žmones šio gražaus įvykio proga. Linkiu spartaus stiprėjimo naujagimei ir kuo didžiausios sveikatos ir laimės visai Karališkai šeimai", – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

08:00

Prezidentės darbo susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

13:00

Prezidentė apdovanos Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata