Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė kviečia rinktis Lietuvą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Jurgio Didžiulio projektu „ToBeLT“ ir iš užsienio parvykusiais žmonėmis paskelbė iniciatyvos „Rinkis Lietuvą“ pradžią. Jos metu Prezidentė ypatingą dėmesį skirs grįžusiems, grįžtantiems ir savo ateitį mūsų šalyje jau kuriantiems žmonėms. Šalies vadovė susitiks su Lietuvoje jau gyvenančiais emigrantais, lankysis jų įkurtose verslo įmonėse, inicijuos priemones sugrįžusiųjų integracijai stiprinti ir dės pastangas šalinti biurokratines kliūtis.
Smurto aukoms padrąsinti – žinomų žmonių kelionės per Lietuvą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Gasčiūnuose (Joniškio r.), kur dalyvavo kovai su smurtu skirto projekto „Įkvėpk“ baigiamajame renginyje, su organizatoriais aptarė projekto rezultatus, susitiko su nuo smurto nukentėjusiomis ir jį įveikusiomis moterimis.
Olandų kariai – NATO vienybės ir socialinio solidarumo pavyzdys
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Po dvišalio susitiko Prezidentė su Olandijos premjeru aplankė NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius olandų karius.
Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje Renatui Norkui.
Tyliojoje olimpiadoje garsiai skambėjo Lietuvos vardas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse medalius iškovojusius šalies sportininkus ir jų trenerius. Šiemet Lietuvai kurčiųjų olimpiadoje atstovavo 44 sportininkai. Jie iškovojo 13 medalių – 1 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos.

„Tegul Rugpjūčio 23-ioji suskamba atminimo varpais visoms stalinizmo ir nacizmo aukoms Europoje, primena istorinį bebaimių disidentų mitingą Vilniuje prie A. Mickevičiaus paminklo, prieš 30 metų pakylėjusį Lietuvą į būsimą Sąjūdį, į Nepriklausomybę ir Baltijos kelią.“  

Naujienos

Oficialaus vizito atvyksta Vokietijos Prezidentas F. W. Steinmeieris

2017-08-23 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę, ketvirtadienį, rugpjūčio 24 d., susitiks su Vokietijos Federaliniu Prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu. Vokietijos vadovas į Lietuvą atvyksta su oficialiu vizitu. Tai pirmasis naujojo Prezidento vizitas mūsų šalyje jam pradėjus eiti pareigas šį pavasarį. Valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO. Didelis dėmesys bus skiriamas saugumo situacijai regione ir visame pasaulyje aptarti. Bus kalbama apie priemones Rusijos keliamai grėsmei atgrasyti, tolesnes saugumo užtikrinimo priemones NATO rytiniame flange.

Prezidentė priėmė Lenkijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2017-08-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvai Urszulos...

Prezidentė kviečia rinktis Lietuvą

2017-08-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Jurgio Didžiulio projektu „ToBeLT“ ir iš užsienio...

Prezidentė susitiko su Europos Parlamento nariu Elmaru Broku

2017-08-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto nariu Elmaru Broku. Susitikime aptarta saugumo padėtis Europoje, Astravo AE keliamos grėsmės, bendradarbiavimas su ES Rytų partnerėmis, atsakas į migracijos iššūkius, „Brexit“ derybos ir kiti aktualūs ES klausimai. Ilgametis Europos Parlamento narys ir Užsienio reikalų komiteto pirmininkas yra geras Lietuvos draugas, visuomet tvirtai rėmęs mūsų šalies narystę ES, prisidėjęs prie Lietuvos ir Vokietijos santykių plėtros. Principinga jo pozicija dėl Rusijos vykdomos agresyvios politikos padeda išlaikyti...

Prezidentė susitiko su JAV specialiuoju atstovu Ukrainai

2017-08-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV specialiuoju atstovu Ukrainai Kurtu Volkeriu. Susitikime su aukštu JAV valstybės departamento pareigūnu aptartas Minsko susitarimų įgyvendinimas bei parama Ukrainoje įgyvendinamoms reformoms. Tęsiantis Krymo okupacijai ir Rusijos agresijai Donbase, Ukrainai būtinas tarptautinis palaikymas. Itin svarbu, kad JAV bei ES taikomos sankcijos Rusijai tęstųsi, kol nebus pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai, o Krymas nebus grąžintas Ukrainai.

Prezidentė Seimui teikia nutarimo projektą dėl karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose

2017-08-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Valstybės gynimo tarybos sprendimu ir Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose“. Siūlymui didinti Lietuvos karių skaičių tarptautinėse operacijose vakar, rugpjūčio 21 d., pritarė Prezidentės vadovaujama Valstybės gynimo taryba.

Prezidentės dėmesio centre – žmonės, pasirinkę Lietuvą

2017-08-21 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, rugpjūčio 22 d., 14 val., Prezidentūroje drauge su Jurgio Didžiulio projektu „ToBeLT“ paskelbs iniciatyvos „Rinkis Lietuvą“ startą. Renginyje patirtimi apie apsisprendimą sugrįžti ir savo ateitį kurti Lietuvoje dalinsis čia dirbantys veržlūs šalies gyventojai, į tėvynę iš emigracijos sugrįžę lietuviai ir Lietuvą savo veiklai pasirinkę užsienio šalių piliečiai. Šventėje dalyvaus iš Kolumbijos į Lietuvą grįžęs dainininkas Jurgis Didžiulis, menų fabriko „LOFTAS“ įkūrėjas, prieš 20 metų mūsų šalyje gyvenimą nusprendęs kurti atlikėjas ir verslininkas...

Lietuva stiprina savo indėlį kovoje su terorizmu

2017-08-21

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė grėsmes regione, krašto apsaugos sistemos poreikius ir Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2018–2019 metais. Reaguojant į saugumo iššūkius pasaulyje ir prisidedant prie tarptautinės bendruomenės pastangų kovoje su terorizmu, VGT nutarė 2018–2019 metais didinti realų Lietuvos dalyvavimą NATO, Jungtinių Tautų, JAV ir ES vadovaujamose antiteroristinėse bei saugumo užtikrinimo operacijose.

Prezidentė siūlo Seimui kelti atsakomybės už korupciją kartelę

2017-08-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo rudens sesijos darbotvarkę siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurių tikslas – toliau didinti skaidrumo ir atsakomybės reikalavimus, kad būtų efektyviau kovojama su korupciniais nusikaltimais ir mokesčių vengimu. Mažinant šešėlinės ekonomikos lygį ir siekiant pažaboti korupciją, būtina riboti bet kurias nesąžiningos ir neskaidrios veiklos prielaidas. Griežtos atsakomybės privalo sulaukti visi neteisėto praturtėjimo atvejai.

Šalies vadovė pasveikino kinotyrininkę G. Arlickaitę jubiliejaus proga

2017-08-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kinotyrininkę Gražiną Arlickaitę 70-ojo gimtadienio proga. Anot šalies vadovės, nuosekliai organizuodama vieną svarbiausių mūsų kultūros renginių – Europos šalių kino forumą „Scanorama“, G. Arlickaitė dovanoja Lietuvai galimybę džiaugtis kokybišku ir pasaulyje pripažintu kinu. Prezidentės teigimu, kinotyrininkės dėka ne viena mūsų šalies žiūrovų karta atrado ir pamėgo kino meną, išmoko jį vertinti, apie jį diskutuoti ir kurti, suprasti Lietuvos kino istoriją.

Prezidentė pasveikino Afganistaną Nepriklausomybės dienos proga

2017-08-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Afganistano Islamo Respublikos Prezidentą Mohammadą Ashrafą Ghani Afganistano Nepriklausomybės dienos metinių proga. Šalies vadovės teigimu Afganistano piliečiams tenka ypač sunkūs iššūkiai. Sveikinimo laiške Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai palaiko Afganistano siekius užtikrinti nacionalinę vienybę bei piliečių saugumą, todėl mūsų šalis ir toliau rems Afganistano žmonių pastangas kovoti su terorizmu ir užtikrinti stabilumą bei taiką valstybėje.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

14:20

Oficialus Prezidentės ir Vokietijos Federalinio Prezidento Franko-Walterio Steinmeierio susitikimas (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata