Lietuvos Respublikos Prezidentė

Sakartvelo euroatlantinei integracijai – Lietuvos parama
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Mamuka Bakhtadze.
Lietuvos saugumas išlieka užsienio politikos prioritetu
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienio šalių ambasadoriais.
Prezidentė apdovanota už nuopelnus prokuratūros sistemai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, minint prokuratūros įsteigimo 100 metų sukaktį, jubiliejinėje konferencijoje apdovanota prokuroro garbės ženklu „Už ypatingus nuopelnus“.
Šimtmetį mininti prokuratūra įtvirtina nepriklausomumą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo prokuratūros 100-mečiui skirtoje konferencijoje „Prokuratūra dirbtinio intelekto amžiuje. Kokių iššūkių tikėtis?“ ir pasveikino šalies prokurorus su institucijos jubiliejumi.
Prezidentė paskyrė naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, paskyrė Algirdą Monkevičių į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

Naujienos

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl disidento P. Cidziko mirties

2019-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl laisvės kovotojo, disidentinio sąjūdžio dalyvio Petro Cidziko mirties. Pasak šalies vadovės, gūdžiausiais sovietinio režimo metais P. Cidziko nepalaužė nei KGB persekiojimai, nei įkalinimai. Tai buvo tvirta asmenybė, savo drąsa ir atkaklumu kartu su kitais disidentais nepaliaujamai skleidusi pasauliui žinią apie okupacinės sovietų valdžios nusikaltimus. Užuojautoje pabrėžiama, kad tautos atmintyje P. Cidzikas išliks kaip kovotojas, siekęs kitų pasipriešinimo dalyvių išlaisvinimo, tapęs žinomas ir artimas visai Lietuvai, kurio veikla priartino nepriklausomybės pavasarį.

Prezidentė sudarė Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

2019-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija, Elektroninių ryšių įstatymu ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, sudarė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybą. Taryba skiriama 5 metams. Ją sudarys Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis, Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Evaldas Serbenta, Vilniaus universiteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto direktorius Jonas Matukas, Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Budrys,...

Prezidentė grąžino Seimui konstitucinių abejonių keliantį įstatymą

2019-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo suteikiama pirmenybė įsigyti tarnybines gyvenamąsias patalpas jose gyvenančiam asmeniui už pradinę aukciono kainą. Seimo priimtu įstatymu išimtis suteikiama esant vieninteliam nuosavybės neturėjimo penkerius metus kriterijui, kuris neįrodo būsto nuomininko tikrosios socialinės padėties. Įstatymas neatitinka Konstitucinio Teismo doktrinos, prieštarauja esminiams valstybės valdymo principams, paneigia iniciatorių deklaruotus socialiai...

Sakartvelo euroatlantinei integracijai – Lietuvos parama

2019-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Mamuka Bakhtadze....

Lietuvos saugumas išlieka užsienio politikos prioritetu

2019-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienio šalių ambasadoriais. Tai kasmetinis...

Prezidentė pasirašė dekretus dėl Apeliacinio teismo teisėjų skyrimo

2019-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą ir Seimo pritarimą, pasirašė dekretus, kuriais Lietuvos apeliacinio teismo teisėjomis paskyrė Astą Radzevičienę ir Jūratę Varanauskaitę. A. Radzevičienė yra patyrusi civilinės teisės ir civilinio proceso specialistė, turinti daugiau nei 23 metų teisėjo darbo patirtį skirtingų grandžių teismuose. Teisėjos karjerą ji pradėjo 1995 m. Kauno miesto apylinkės teisme, 1996 m. paskirta Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėja, o nuo 2004 m. dirbo teisėja Vilniaus...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl sprogimo Bogotoje

2019-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pareiškė užuojautą Kolumbijos Respublikos Prezidentui Ivánui Duque Márquezui dėl dešimtis gyvybių nusinešusio ir daug sužeistųjų palikusio sprogdinimo policijos akademijoje Bogotoje. Šio žiauraus ir niekaip nepateisinamo išpuolio akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, sveikatos sužeistiesiems, vienybės ir susitelkimo visiems Kolumbijos žmonėms.

Prezidentė pasveikino Airijos premjerą jubiliejaus proga

2019-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Airijos Ministrą Pirmininką Leo Varadkarį asmeninio jubiliejaus proga. Pasak šalies vadovės, savo jubiliejų Ministras Pirmininkas pasitinka eidamas svarbias ir atsakingas Taoiseach pareigas, savo šaliai stojęs dirbti įdomiu ir iššūkių kupinu laikotarpiu. L. Varadkaris yra įkvepiantis jauno ir iniciatyvaus politiko pavyzdys, atkakliu darbu, tvirtu ir išmintingu Airijos piliečių interesų gynimu pelnęs šalies gyventojų ir Europos lyderių paramą ir pasitikėjimą.

Šalies vadovė pasveikino Austrijos Prezidentą jubiliejaus proga

2019-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Austrijos Respublikos Prezidentą Alexanderį Van der Belleną asmeninio jubiliejaus proga. Šalies vadovė pabrėžė, kad šią progą Prezidentas sutinka garbingai tarnaudamas Austrijai ir jos žmonėms, pelnęs didelį jų pasitikėjimą ir palaikymą. Prezidentė Austrijos vadovui palinkėjo neblėstančios energijos ir išminties, ginant šalies piliečių ir visų europiečių interesus bei vedant Austriją visapusio klestėjimo ir gerovės keliu.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą Sakartvelo Prezidentei dėl sprogimo Tbilisyje

2019-01-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pareiškė užuojautą Sakartvelo Prezidentei Salomei Zurabišvili dėl per sprogimą gyvenamajame name Tbilisyje žuvusių žmonių. Šios tragiškos nelaimės akivaizdoje šalies vadovė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, taip pat sveikatos ir spartaus gijimo visiems sužeistiesiems.

Šalies vadovė priėmė Portugalijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2019-01-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Portugalijos ambasadorės Lietuvai Ritos Laranjinhos...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata