Lietuvos Respublikos Prezidentė

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos valstybės vadovo vizitas surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga.
Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovais dalyvavo iškilmingame Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio minėjime.
Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga pasveikino visus dabartinius ir buvusius ministrų kabineto narius ir pabrėžė visų buvusių ir esamų vyriausybių indėlį į valstybės raidą, į tai, kad Lietuva dabar girdima ir matoma pasaulyje.
Kinijoje Lietuva pristatoma kaip Europos „Fintech“ centras
Lietuva yra sparčiai tobulėjančių finansinių technologijų srities lyderė Europoje. Taip mūsų šalį pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šanchajuje vykstančiame finansinių technologijų („Fintech“) renginyje, kuriame dalyvavo apie 150 Kinijos įmonių.
Lietuvos eksportui į Kiniją – aukščiausia politinė parama
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kinijos Prezidentu Xi Jinpingu. Dvišalio susitikimo tikslas – pačiu aukščiausiu politiniu lygiu nubrėžti naujas Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo gaires.

Naujienos

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas

2018-11-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos valstybės vadovo vizitas surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga. Lietuvos ir Vengrijos Prezidentai aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO klausimus. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvą su Vengrija sieja tvirti istoriniai ryšiai, menantys XVI amžių ir dar ankstesnius laikus. LDK valdovas vengras Steponas Batoras ne tik įkūrė Vilniaus universitetą, paskatino pažangą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, bet ir atrėmė Maskvos agresiją bei laimėjo Livonijos karą. O šiandien Vengrija prisideda stiprinant Lietuvos, Europos ir transatlantinį saugumą.

Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

2018-11-12

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje kartu su pasaulio valstybių lyderiais prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ iniciatyvos, raginančios pasaulinėje komunikacijos ir informacijos erdvėje užtikrinti žodžio laisvę, nuomonių įvairovę, informacijos vientisumą. Tarp prisijungusiųjų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Norvegijos premjerė Erna Solberg, Šveicarijos Prezidentas Alainas Bersetas.

Vengrijos Prezidentas atvyksta į Lietuvą

2018-11-12 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, lapkričio 13 d., 10.45 val., susitiks su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos vadovo vizito tikslas – paminėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Vengrija kaip ir Lietuva 1918 m., po Pirmojo pasaulinio karo, sukūrė nepriklausomą demokratinę respubliką. Valstybių vadovai aptars Lietuvos ir Vengrijos dvišalius santykius, ES darbotvarkės klausimus, saugumo padėtį regione ir bendrus veiksmus stiprinant NATO gynybą bei atgrasymą rytiniame Aljanso flange.

Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60...

Prezidentė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų vadovui D. Trumpui

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui dėl dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusių gaisrų Kalifornijos valstijoje. Pasak šalies vadovės, šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms. Prezidentė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Kalifornijos gyventojams, tęsiant gelbėjimo darbus ir kuo greičiau įveikiant šios nelaimės padarinius.

Šalies vadovė pasveikino Lenkiją valstybės 100-mečio proga

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos...

Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu

2018-11-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga...

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl neblaivios vairavusios teisėjos atleidimo

2018-11-09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinusi su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. lapkričio 5 d. ir lapkričio 8 d. raštais bei prie jų pridėta medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjos Gražinos Kazilionienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė teisėjos G. Kazilionienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Valstybės vadovė Paryžiuje dalyvaus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio iškilmėse

2018-11-09 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu sekmadienį, lapkričio 11 d., Paryžiuje dalyvaus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio iškilmėse. Būtent lygiai prieš amžių lapkričio 11 d. 11 val. Kompjenėje, į šiaurę nuo Paryžiaus, buvo pasirašytos paliaubos su Vokietija. Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-metis, į kurį laukiama atvykstant apie 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų, bus paminėtas simbolinėje vietoje – prie Triumfo arkos. Būtent pro ją 1918 m. pergalingai pražygiavo Prancūzijos kariai, Vakarų fronte nugalėję Vokietijos...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl aktoriaus A. Storpirščio mirties

2018-11-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl teatro ir kino aktoriaus Arūno Storpirščio mirties. Anot šalies vadovės, kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas.

Šalies vadovė pasveikino menininką L. Gutauską jubiliejaus proga

2018-11-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino dailininką ir rašytoją Leonardą Gutauską 80-mečio proga. Pasak šalies vadovės, L. Gutauskas į menų visumą sujungia religines, istorines ir filosofines metaforas, amžinąsias vertybes, atveria tūkstantmetę tautos išmintį ir atmintį. Mėgstama ir vertinama autoriaus kūryba – poezija, proza, vaikų literatūra, tapyba, knygų iliustracijos – liudija L. Gutauską esant įvairiapusiu talentu apdovanotą menininką.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

10:45

Prezidentė susitiks su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

11:45

Prezidentės ir Vengrijos Prezidento pasisakymai spaudai (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata