Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė darbo vizito vyksta į Jordaniją
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 4–5 d. su darbo vizitu lankysis Jordanijoje. Šalies vadovė susitiks su Jordanijos Karaliumi Abdulah II ir atidarys jo globojamą pasaulinę aukšto lygio konferenciją „Moterys politikoje: spartesnė pažanga". Prezidentė pirmininkauja 61 valstybių ir vyriausybių vadovę vienijančiai Pasaulio moterų lyderių tarybai. Taryba yra vienas iš pagrindinių šios konferencijos organizatorių.
Turime įvertinti žodžio laisvės kainą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per Prezidentūros Baltojoje salėje vykusią ceremoniją apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus ir pasveikino visus artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.
Didelės ir darnios šeimos – Lietuvos ateitis
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 44 mamoms iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms septynis ir daugiau vaikų.
Laisvoji prekyba su JAV – naudinga Lietuvai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su už prekybą atsakinga Europos Komisare Cecilia Malmstrom. Susitikime aptartos ES ir JAV derybos dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo bei ES santykiai su Eurazijos ekonomine sąjunga.Šalies vadovės teigimu, transatlantinius ryšius sustiprinsiantis ES ir JAV laisvosios prekybos susitarimas – svarbus Lietuvai ir visai Europai.
Prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies savivaldybės
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su šalies merais pakvietė juos prisijungti prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą" ir paragino savivaldybių vadovus daugiau dėmesio skirti socialinių problemų sprendimui. Kampanijos tikslas – mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą.

„Minėdami pirmosios Europoje rašytinės Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos 225-metį, galime įvertinti, kokį ilgą kelią nuėjome nuo pirmųjų šiame teisės paminkle įrašytų idėjų apie valstybės valdymo principus, tarpusavio įsipareigojimų solidarumą ir reformas, kurioms buvo lemta atverti būsimus Lietuvos ir Lenkijos valstybių horizontus.“

Naujienos

Šalies vadovė pasveikino Lenkijos Prezidentą Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga

2016-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Andrzejų Dudą Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienos proga. Šiais metais minimos 225-osios bendros Lietuvos ir Lenkijos Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinės. Prezidentė pabrėžė, kad ši Konstitucija simbolizuoja lietuvių ir lenkų tvirtą pasiryžimą kurti laisvės ir demokratijos vertybėmis paremtas valstybingumo tradicijas. Šalies vadovės teigimu, tai idealai, nulėmę abiejų tautų stiprybę ir vedę abi valstybes ypatingu keliu, šiandien jas pavertę nepriklausomomis stiprios ir laisvos Europos ir transatlantinės bendruomenės šalių šeimos narėmis.

Prezidentė darbo vizito vyksta į Jordaniją

2016-05-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 4–5 d. su darbo vizitu lankysis Jordanijoje. Šalies vadovė...

Turime įvertinti žodžio laisvės kainą

2016-05-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per Prezidentūros Baltojoje salėje vykusią ceremoniją apdovanojo...

Prezidentė už teisėjo vardo pažeminimą atleido Akmenės teisėją

2016-05-02

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą atleido Akmenės rajono apylinkės teismo teisėją Virginiją Jokubauskienę. Teisėja iš pareigų atleidžiama nuo gegužės 3 dienos. Teisėja atleista įtariant ją buvus neblaivią darbo metu ir darbo vietoje. Pasitikrinti blaivumą ir išsklaidyti kilusias abejones teisėja atsisakė. Į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl drausmės bylos iškėlimo V. Jokubauskienei kreipėsi Šiaulių apygardos teismo pirmininkas.

Prezidentė pasveikino Švedijos Karalių jubiliejaus proga

2016-04-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Švedijos Karalių Karlą XVI Gustavą 70-ies metų jubiliejaus proga. Pasak Prezidentės, Švedijos Karalius yra šiuolaikiškas savo šalies žmonių valdovas, nuoširdžiu dėmesiu visuomeniniams, aplinkos apsaugos klausimams pelnęs populiarumą ir pagarbą tiek tarp Švedijos žmonių, tiek tarptautinėje bendruomenėje.

Didelės ir darnios šeimos – Lietuvos ateitis

2016-04-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už...

Laisvoji prekyba su JAV – naudinga Lietuvai

2016-04-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su už prekybą atsakinga Europos Komisare Cecilia...

Prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi šalies savivaldybės

2016-04-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su šalies merais pakvietė juos prisijungti prie...

Į Lietuvą atskrido moderniausi pasaulyje JAV naikintuvai

2016-04-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitiko ir apžiūrėjo į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Zokniuose...

Žodžio laisvę ribojančiam įstatymui – Prezidentės veto

2016-04-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Baudžiamojo kodekso...

Prezidentė pasveikino istoriką M. Jučą jubiliejaus proga

2016-04-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino istoriką Mečislovą Jučą 90-mečio proga. Pasak Prezidentės, įžvalgaus mokslininko, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atminties saugotojo, istoriografijos klasiko M. Jučo įnašas į Lietuvos istorijos tyrinėjimus ir mokslo raidą yra neginčijamai svarus ir išskirtinis. Per ilgametę aktyvią mokslinę ir pedagoginę veiklą Mečislovas Jučas daugeliui tapo gerbiamu mokytoju ir autoritetu, o jo darbai – vertingu palikimu istorijos mokslo ateičiai.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

Prezidentė su darbo vizitu lankosi Jordanijoje

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata