Lietuvos Respublikos Prezidentė

Policijos reforma gali būti tęsiama tik įsitikinus jos nauda
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu aptarė policijoje vykdomas pertvarkas. Dėl policijos vykdomos reformos pastaruoju metu skundžiasi ir šalies gyventojai, ir pareigūnai. Pasak Prezidentės, skubota reforma kol kas kelia daugiau klausimų, nei suteikia atsakymų.
Parolimpiečių pergalės – įkvepiantis pavyzdys visai Lietuvai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire medalius iškovojusius šalies sportininkus. Aukso medalį laimėjusiems Lietuvos vyrų golbolo rinktinės nariams įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro Didysis kryžius. Rutulio stūmimo rungtyje iškovojęs auksą, o disko metimo varžybose sidabrą pelnęs Mindaugas Bilius apdovanotas padėkos raštu ir specialiu Prezidentės medaliu.
Prezidentei įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Niujorke metu atsiėmė Lietuvių kultūros muziejaus įsteigtą „Metų žmogaus“ apdovanojimą. Šis prizas šalies vadovei įteiktas už ženklų jos indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą. „Metų žmogaus“ apdovanojimas buvo įsteigtas dar 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms.
Aktyvus moterų vaidmuo – būtinas siekiant geresnio pasaulio
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą 71-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, kuriuose diskutuojama, kaip paskatinti darnų pasaulio vystymąsi. Šiemet pradedami įgyvendinti 17 darnaus pasaulio vystymosi tikslų, kuriais iki 2030 metų siekiama įveikti skurdą ir badą, užtikrinti kokybišką švietimą ir sveikatos apsaugą, pasiekti lyčių lygybę, skatinti ekonomikos augimą, kovoti su klimato kaita.
Smurto prieš moteris kainą sumokame visi
Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje surengė aukšto lygio diskusiją, kuria siekiama atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į smurto prieš moteris kainą.

Naujienos

Prezidentė reiškia nuoširdžią užuojautą dėl buvusio Izraelio Prezidento Shimono Pereso mirties

2016-09-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Izraelio Prezidentui Reuvenui Rivlinui ir visiems šios šalies žmonėms dėl buvusio Izraelio vadovo, Nobelio Taikos premijos laureato Shimono Pereso netekties. „Vienas iš Izraelio Valstybės kūrėjų Prezidentas Shimonas Peresas buvo išmintingas, savo šalies ir jos piliečių klausimais gyvenantis politikas, šiuolaikiškas, žmonėms artimas ir juos telkiantis lyderis. Shimonas Peresas iki paskutinių gyvenimo dienų neapleido pareigos savo politine, viešąja ir švietėjiška veikla siekti dialogo, sutarimo ir taikos tarp Izraelio ir jo kaimynų, žydų, arabų ir visų regiono žmonių. Už tai Prezidentas užsitarnavo neprilygstamą pagarbą ir atminimą visame pasaulyje. Prašau priimti nuoširdžią mano ir visos Lietuvos žmonių užuojautą gerbiamo Shimono Pereso šeimai, artimiesiems ir visai Jūsų šaliai“, – rašoma Prezidentės užuojautos laiške.

Policijos reforma gali būti tęsiama tik įsitikinus jos nauda

2016-09-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu aptarė...

Prezidentės inicijuotos Mokslo ir inovacijų politikos gairės priimtos Seime

2016-09-27

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtas Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gaires patvirtino Seimas. Šios gairės užtikrins kokybišką mokslo ir švietimo sistemos pertvarką, inovacijų augimą, ekonomikos ir konkurencingumo augimą, valstybės pažangą. Prezidentės inicijuotose Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos gairėse yra numatytos 5 konkrečios strateginės kryptys valstybės pažangai užtikrinti – mokslinių tyrimų sistemos pertvarka, inovacijų kūrimo ir diegimo skatinimas, švietimo sistemos pertvarka, mokslo ir inovacijų politikos koordinavimas bei nešališka...

Šalies vadovė pasveikino Kipro Prezidentą jubiliejaus proga

2016-09-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kipro Respublikos Prezidentą Nicos Anastasiades 70-ies metų jubiliejaus proga. „Jubiliejų pasitinkate po garbingos tarnybos Kiprui, stojęs vesti savo šalį svarbiose valstybės vadovo pareigose ir pelnęs pagarbą tiek Kipre, tiek ir tarp valstybių partnerių kolegų. Tegul Jūsų išmintis, pareigos jausmas ir toliau Jums padeda atsakingai tarnauti savo šalies piliečiams“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė susitiks su Policijos generaliniu komisaru

2016-09-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, rugsėjo 27 d. 11 val. susitiks su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu aptarti vykdomos policijos reformos eigos. Dėl policijoje vykdomų pertvarkų pastaruoju metu skundžiasi ir šalies gyventojai, ir pareigūnai. Prezidentė su policijos generaliniu komisaru aptars, kaip užtikrinti, kad vykdant būtinas pertvarkas policija neprarastų profesionaliausių pareigūnų ir nenukentėtų žmonių saugumas.

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo atleidimo

2016-09-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerij Paškevič atleidimo iš pareigų, jam pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė šio teisėjo įgaliojimus iki bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo.

Parolimpiečių pergalės – įkvepiantis pavyzdys visai Lietuvai

2016-09-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire medalius...

Prezidentei įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas

2016-09-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Niujorke metu atsiėmė Lietuvių kultūros muziejaus...

Prezidentė pasveikino Saudo Arabiją Nepriklausomybės dienos proga

2016-09-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Saudo Arabijos Karalių Salmaną bin Abdulazizį al Saud Nacionalinės dienos proga. „Linkiu, kad artimas bendradarbiavimas aktualiais tarptautinės darbotvarkės ir saugumo klausimais Europos Sąjungos ir Saudo Arabijos santykių kontekste prisidėtų prie atsakingo bendrų iššūkių ir mums svarbių klausimų sprendimų“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Aktyvus moterų vaidmuo – būtinas siekiant geresnio pasaulio

2016-09-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą 71-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos...

Prezidentė pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės dienos proga

2016-09-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos Prezidentą Rosen Plevneliev nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga. Pasak šalies vadovės, Lietuva ir Bulgarija, šiemet mininčios jau 25-ias diplomatinių santykių metines, per šiuos metus nuėjo prasmingą kelią. Valstybių dialogas buvo stiprinamas tiek dvišalių santykių lygmeniu, tiek bendradarbiaujant Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

11:00

Prezidentė įteiks Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius (Prezidentūra, S.Daukanto a.3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata