EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užsienyje

2010 m. gegužės 11 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vizito Briuselyje metu dalyvavo Davoso forumo organizatorių surengtoje darbinėje sesijoje „ES 2020 strategija: tolesni žingsniai"

Belgijos sostinėje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmą kartą dalyvauja Davoso forumo organizatorių - Pasaulio ekonomikos forumo surengtoje darbinėje sesijoje „ES 2020 strategija: tolesni žingsniai". Su kitais Europos lyderiais valstybės vadovė diskutavo, kokių reikia imtis priemonių ES ekonomikos gaivinimui skatinti ir užtikrinti stabilų augimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog šiuo metu visas pasaulis ir Europa turi apsispręsti, kokiu keliu eiti, kokias ekonomikos stabilizavimo priemones naudoti, ir kaip ilgai. Tai, kad Lietuvos veiksmai yra įdomūs kitoms šalims, yra ženklas, jog Lietuvos patirtis gali padėti ir kitiems, ieškantiems savų sprendimų.

Valstybės vadovės teigimu, Europos Sąjunga turi imtis ryžtingesnių veiksmų, rodyti solidarumą ir atsakingumą ne tik įveikiant krizę, bet ir planuojant ateitį iki 2020 metų.

„Šis forumas koncentravosi būtent į europines problemas, bet to nepakanka. Problemos yra tarptautinės, globalios, o sprendimai, deja, tik nacionaliniai, atskirų valstybių lygmenyje. To jau nebepakanka. Europai būtina vienytis, turėti bendrą politiką, veiksmų koordinavimą ir bendrus sprendimus. Dar daugiau - ir pačioms tarptautinėms organizacijoms reikia reformų ir globalių sprendimų. Todėl paraginau Europą mažiau kalbėti apie problemas, o kuo skubiau jas spręsti, imtis konkrečių sprendimų, kurie padėtų ne tik atskiroms šalims, bet būtų naudingi visai Europai ir pasauliniu mastu", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po pietų darbinėje sesijoje „Branduolinė energetika: gebėjimų didinimas" dalyvavusi valstybės vadovė pabrėžė, jog Europos ekonominį augimą stabdo netolygi infrastruktūros, o ypač energetikos plėtra. Todėl būtina plėtoti tiek elektros tinklų jungtis, tiek ir generavimo pajėgumus.

Pasak Prezidentės, Baltijos regione ypatingas vaidmuo tenka naujai atominei elektrinei, kuri užtikrins energijos tiekimo saugumą regione, išnaudos jau turimą patirtį ir potencialą bei tieks švarią, modernią ir patikimą energiją.
Prezidentės spaudos tarnyba
 

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

12:00 Prezidentė dalyvaus sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“ („Litexpo“, Laisvės Prospektas 5, Vilnius)


 
Prezidentė lankosi Vaiko raidos centre
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 70178293

Šiandien apsilankė: 9200

Dabar naršo: 745

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.