EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Gerbiamieji, Lietuva turi viziją ir ją įgyvendina. Štai čia šiandien esame liudininkais, kad Lietuvos strategijos yra ne popierinės,- Jos tampa realybe. Esame visiškai naujame Informacijos ir komunikacijos centre. Šis projektas - jau sėkmingai įgyvendinta „Saulėtekio slėnio" vizijos dalis. Šiandien švenčiame dar vieną pergalę - pradedame stambiausio Lietuvos mokslo centro - Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro - statybą. Mūsų mokslininkai nusipelnė turėti tokią mokslo infrastruktūrą, kad galėtų žengti koja kojon su pasauliniais mokslo centrais.
 

Gerbiamieji Lietuvos žmonės, savivaldybių darbuotojai ir tarybų nariai, pilietinė branda valstybėje prasideda nuo stiprios savivaldos. Savivaldos, kurioje stiprūs ir svarbūs jaučiasi visi savivaldybės gyventojai, o ne valdžia. Todėl sveikindama Lietuvos žmones Vietos savivaldos dienos proga, raginu jaustis savo valstybės šeimininkais. Būkite aktyvūs ne tik rinkdami, bet ir prižiūrėdami savo išrinktuosius.

 
image
Jūsų Karališkoji Prakilnybe Prince Frederikai, Gerbiami svečiai, Ponios ir ponai, daugiau negu prieš du dešimtmečius Danija buvo viena pirmųjų pripažinusi atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Nuo pat pradžių jautėme Danijos dėmesį ir paramą - ne tik politikų, bet visų danų. Jūs buvote ir esate mums atviri, draugiški bei artimi. Priešingame Baltijos jūros krante, panašūs savo šalies dydžiu ir gyventojų skaičiumi. Mums atrodė, kad išsiveržę į laisvę, tuoj galėsime pasiekti ir panašią gerovę.
 
image
Labas rytas, gerbiami ponai ir ponios, malonu Jus matyti Vilniuje. Jūs - mokslo ir verslo atstovai - atvykote iš daugiau nei 30 šalių, kad drauge galėtumėte aptarti Europos inžinerinės pramonės ateities perspektyvas. Lietuva yra nedidelė, tačiau tai viena iš nedaugelio ES valstybių narių, kurioje inžinerinė pramonė sukuria daugiau nei 20 procentų šalies BVP. Sertifikuota Lietuvos lazerių ir jų komponentų gamintojų produkcija užima beveik 10 procentų pasaulinės mokslui skirtų lazerių rinkos ir net 80 procentų specializuotos pasaulinės femtosekundinių parametrinių šviesos stiprintuvų rinkos. Esame penkta pagal dydį koncerno IKEA tiekėja.
 
image
Gerbiamieji, šie metai mums visiems buvo ypač sėkmingi -iškovojote daugybę medalių ir dovanojote skambias pergales Lietuvai. Rekordinis aukso, sidabro ir bronzos medalių skaičius nėra tik statistinis įrašas mūsų sporto istorijoje. Kartu tai ir didžiulis Jūsų indėlis į sporto populiarinimą. Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių sėda ant dviračio, bėga maratone, žaidžia tenisą, plaukia ar renkasi kitą aktyvaus laisvalaikio formą.
 
image
Mielieji, šiandien yra svarbi ir džiugi diena šios mokyklos ir viso Marijampolio kaimo bendruomenei. Kartu tai prasminga akimirka visos Lietuvos kultūrai, mūsų kalbai ir mūsų istorijai. Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse Jūsų mokyklai suteikiamas ypatingos asmenybės - nepriklausomos Lietuvos švietimo sistemos kūrėjos, Tautinės mokyklos idėjos autorės Meilės Lukšienės - vardas. Ir aš labai džiaugiuosi, kad šiuo vardu pavadinama būtent Jūsų mokykla - pirmoji lietuviška vidurinė mokykla Pietryčių Lietuvoje, pavasarį išleisianti penkiasdešimt penktąją abiturientų kartą.
 
image
Mieli svečiai ir visi šventės dalyviai, šalių draugystė prasideda nuo žmonių draugystės. Mus, lietuvius ir ukrainiečius, sieja ne tik bendra istorija, vertybės, bet ir požiūris į ateitį. Labai džiaugiuosi čia matydama tiek daug jaunų žmonių, kurie šia draugystės dvasia kurs mūsų bendrą rytojų. Jūs esate puikus mūsų ryšių įrodymas ‒ juos simbolizuoja ši nuostabi didžiulė Lietuvos ir Ukrainos spalvų vėliava.
 
image
Pone Europos Komisijos vicepirmininke, Ponios ir ponai, man labai malonu pasveikinti Jus visus, susirinkusius Vilniuje Europos konkurencijos dienos proga. Laisva konkurencija - ekonomikos varomoji jėga ir pagrindinė vartotojų apsaugos sąlyga. Žmonėms ji suteikia galimybę rinktis, verslo įmonėms padeda pranokti kitus. Deja, godumas kai kuriuos vadovus apakina, verčia pažeisti Europos Sąjungos antimonopolinius įstatymus: karteliniai susitarimai ir piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi rinkoje - vis dar pasitaikantys dalykai. Šios problemos neišsprendus, vartotojų pasirinkimas ir ekonominė laisvė Europos Sąjungoje bus tik iliuzija.
 
image

Gerbiamasis Pirmininke, ponai ir ponios, po dvejų metų baigsis Tūkstantmečio vystymosi tikslų įgyvendinimo terminas. Jau šiandien turime įvertinti tai, ką pavyko pasiekti, ir nubrėžti gaires tolesniam darbui. Vystymasis - globalus uždavinys, ir kiekvieno mūsų indėlis, patirtis bei išmoktos pamokos yra svarbios. Dalydamiesi patirtimi, mes sudarome sąlygas mokytis vieniems iš kitų, ne vien tik iš savo klaidų. Šiandieniniame pasaulyje visos šalys turi teisę, nepažeisdamos kitų teisių ir garantuodamos žmogaus teises ir laisves, rinktis tą kelią, kuris geriausiai atitinka jų patirtį, kultūrą ir poreikius.

 
image
Gerbiamieji krepšininkai, sveikinu Jus įrašius dar vieną pergalę į mūsų šalies krepšinio istoriją. Esate mūsų čempionai! Jūsų kova aikštelėje suvienijo visus ir sustiprino pasididžiavimą, kad esame lietuviai. Tris savaites mes vėl gyvenome krepšiniu. Vėl išdidžiai puošėmės geltonomis, žaliomis, raudonomis spalvomis. Ir Jūs padovanojote Lietuvai Europos sidabrą.
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 32 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-04-23 13:16

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

07:50 Prezidentės darbo susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Prezidentė Prahoje dalyvaus aukšto lygio susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti 
Prezidentės pasisakymas darbo vizito Prahoje metu

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 61474381

Šiandien apsilankė: 19926

Dabar naršo: 1318

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.