EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Brangūs Lietuvos žmonės, šventės dalyviai, sveikinu visus su Valstybės diena! Tai diena, kuri įprasmina apsisprendimą kurti savo kelią. Laisvos, pripažintos ir gerbiamos šalies kelią. Anuomet rinkosi Mindaugas, sujungęs žemes ir žmones bei pradėjęs kurti valstybę. Žinodamas, kad karūna - ne duotybė, o drąsa, darbštumas ir atsidavimas. Taip įžiebęs viltį šimtmečiams į priekį, kad lietuviai gali, nori ir privalo turėti savo valstybę.

 

Gerbiami iškilmių dalyviai ir svečiai, šiandien, valstybės įkūrimo dieną, susirinkome pagerbti iškilių mūsų šalies ir užsienio piliečių, kurie savais darbais svariai prisidėjo, stiprinant ir įtvirtinant Lietuvą pasaulyje. Valstybės kūrimas - tai nesibaigiantis kūrybinis kelias. Jame - tautos istorija nuo Mindaugo laikų. Kova, laimėjimai ir netektys, per šimtmečius įgyta tautos patirtis ir išmintis. Ji - didžiausia mūsų mokytoja ir dabar, kai šiuo keliu einame mes. Tame kelyje augame ir tvirtėjame. Dabar jau mes pašaukti stiprinti vienybę ir savais darbais kurti šiuolaikišką valstybę - mūsų savasties ir tapatybės tvirtovę. Ši misija - mūsų gyvenimo matas. Būkime šios misijos verti. Būkime verti tų, kurie už Lietuvą paaukojo brangiausia, ką žmogus turi - gyvybę.

 
image
Gerbiamieji, šiandieną atidengiame atminimo ženklą išskirtinei mūsų laikų Lietuvos asmenybei. Iškiliam piliečiui, Tautos Poetui, dramaturgui, publicistui, daugelio premijų laureatui. Žmogui, tituluotam Lietuvos sąžine, visos tautos mylimam ir gerbiamam Justinui Marcinkevičiui. Apie Justiną Marcinkevičių negalime kalbėti būtuoju laiku. Jo kūryba yra ir bus su mumis. Ji jau virto neatsiejama mūsų tapatybės dalimi.
 
image
Keletą dienų prieš mūsų šiandieninį susitikimą vyko intensyvios diskusijos Moterų lyderių forume. Apie lyčių skirtumus, stereotipus ir smurtą. Dar anksčiau mes ilgai diskutavome dėl „Kvietimo veikti" (angl. Call to Action) galutinės redakcijos. Visa tai - tik maža dalis kasdieninių pastangų visame pasaulyje remiant moterų teises, užtikrinant, kad moterų balsas būtų girdimas, o lyčių lygybė taptų realybe.
 
image
Pone pirmininke, Ponios ir ponai, Mes visi čia susirinkome žengti tvirtą žingsnį, kad tvarus vystymasis taptų pasiekiama realybe. Ir ne tik ateinančioms kartoms, bet ir šiuo metu Žemėje gyvenantiems žmonėms. Mes privalome pradėti nedelsdami, nes neturime prabangos – laiko, kurio reikia vystymosi iššūkių sprendimui.
 

Man didelė garbė Jus pasveikinti Rygoje! Latvija ir Lietuva, būdamos kaimynės, yra susijusios glaudžiais ryšiais. Mūsų ypatingus jausmus Lietuvai stiprina ne tik bendros šaknys, bendras istorinis ir kultūrinis paveldas, bet ir artimi gyventojų asmeniniai kontaktai. Šiandien santykiai tarp šalių išsiplėtoję taip plačiai, kad net sunku įvardyti sritį, kurios tai nepaliestų. Todėl labai džiaugiuosi, priimdamas Jus pirmą kartą lankantis su valstybiniu vizitu Latvijoje. Esu įsitikinęs, kad šis vizitas suteiks papildomą impulsą mūsų tarpusavio bendradarbiavimui, patvirtins jo reikšmingumą ir tvarumą. Ponia Prezidente!

 
Džiaugiuosi galimybe šiandien vėl būti su Jumis, Lietuvai broliškoje ir draugiškoje Latvijoje. Nuoširdžiai dėkoju už man ir visai Lietuvos delegacijai parodytą dėmesį ir svetingumą. Prieš daugiau nei dvidešimt metų kartu kovojome už tai, kad vėl galėtume gyventi laisvose ir nepriklausomose Latvijoje ir Lietuvoje, kad galėtume patys spręsti savo likimą ir niekas kitas negalėtų mums diktuoti, kaip gyventi ir kaip tvarkytis savo šalyse. Tikslą pasiekėme, o šiandien dirbame tam, kad savo pasiekimus įtvirtintume.
 
image
Mieli Lietuvos žmonės, Gerbiami Seimo nariai, svečiai, Šįkart Konstitucijoje numatytas mūsų susitikimas vyksta ypatingu metu. Už savo darbus atsiskaito iki šiol ilgiausiai dirbusi Vyriausybė, artėja rinkimai, visuomenė dalijasi į stovyklas ir vis sunkiau randa bendrą kalbą. Esame ties mūsų šaliai ir vaikų ateičiai lemtingais sprendimais.
 
Džiaugiuosi atvykęs valstybinio vizito į Jūsų gražią šalį, kuri, kaip ir Malta, turi ilgą ir įdomią istoriją. Savo delegacijos vardu norėčiau padėkoti už mums parodytą nuostabų svetingumą. Abi šalys yra skirtingose mūsų europinio namo pusėse: Lietuva - šiaurėje, skalaujama Baltijos jūros, o Malta - pačiuose pietuose, Viduržemio jūros regiono centre. Tačiau mes priklausome tai pačiai Europos kultūrai, kuri, nepaisant skirtumų, turi bendras šaknis ir bendrus vardiklius, išskiriančius mus kaip europiečius. Taip pat mus vienija bendros vertybės - laisvė, demokratija, pagarba žmogaus teisėms ir įstatymo viršenybė.
 
image
Ekscelencija Prezidente, mieli svečiai, ponai ir ponios, šiemet sukanka aštuoniolika metų, kai Lietuva ir Malta užmezgė diplomatinius santykius. Prieš aštuonerius metus kartu įstojome į Europos Sąjungą - tapome partnerėmis vieningoje laisvės, demokratijos ir solidarumo erdvėje. Erdvėje, kuri grįsta pagarba žmogaus teisėms ir kitoms laisvėms. Erdvėje, kuri griauna barjerus tarp šalių ir žmonių ir kurioje kaimyno iššūkiai tampa ir tavo iššūkiais. Visa tai paremta tvirtu solidarumo pagrindu.
 
Atgal| 1 2 3 ... 13 14 15 16 17 ... 30 31 32 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-04-23 13:16

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje


 
Prezidentės pasisakymas darbo vizito Prahoje metu

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 61483271

Šiandien apsilankė: 2797

Dabar naršo: 759

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.