EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image

Dėkoju Vokietijos ir Acheno žmonėms už pripažinimą ir Karolio Didžiojo apdovanojimą. Vertinu šį prizą kaip mano ir visų Lietuvos žmonių nuopelną atsakingai ir visa širdimi prisidėti prie taikios, laisvos ir klestinčios Europos ateities. Dėkoju Europos Parlamento Pirmininkui Martinui Schulzui už gerus žodžius ir esu įsitikinusi, kad Europos Parlamento vaidmuo kuriant Europos viziją ir kasdienybę yra ypatingas ir svarbus.

 
image

Gerbiamasis mere M. Philippai, gerbiamasis dr. J. Lindenai, gerbiamoji Prezidente D. Grybauskaite, gerbiamieji Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatai, gerbiamieji Karolio Didžiojo jaunimo apdovanojimo laureatai, gerbiamosios ponios ir ponai, man didelė garbė ir džiaugsmas, kad šioje iškilmingoje vietoje galiu pasakyti kalbą ir pagerbti išskirtinę europietę ir puikią politikę - Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

 
image

Gerbiami šventės svečiai, lygiai prieš 63 metus, 1950 m. gegužės 9 d., tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) pateikė kelią praskynusį pasiūlymą - įsteigti Europos anglių ir plieno bendriją. Valstybės steigėjos pasinaudojo savo laisve ir, nepaisydamos karčios patirties praeityje, įrodė, kad jos visos yra tikros, jog būtina žengti šį svarbų žingsnį žemyno suvienijimo link. Tačiau daugeliui tautų, likusių anapus Europą perskyrusios geležinės uždangos, reikėjo laukti dar 40 metų, kol joms pavyko išsikovoti laisvę pačioms nuspręsti, kokiu keliu jos nori eiti.

 
image

Mieli Lietuvos žmonės, Nacionalinio diktanto dalyviai. Mieli lietuvių kalbos mylėtojai ir puoselėtojai, šiandien minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Prisimename lietuviško žodžio draudimus, cenzūrą. Prisimename tuos, kurie saugojo kalbą, padėjo išlaikyti ją mūsų lūpose, knygose, laikraščiuose, kurie jos mokė.

 
image
geras vardas ir pasitikėjimas yra svarbiausia ir politikoje, ir versle. Tik sukūrę aplinką, kurioje apsimoka būti sąžiningiems ir laikytis aukštesnių moralinių standartų, mes darome pažangą ir užtikriname visuomenės gerovę. Esu tikra, kad ši apskritojo stalo diskusija apie verslo aplinkos skaidrumą ir jos svarbą Lietuvos ir regiono ekonomikai paskatins aktyvesnį valdžios, verslo ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą.
 
image
Gerbiamieji akademinės bendruomenės nariai, šiandieną susirinkome čia, kad pagerbtume tuos, kurie kurs Lietuvos mokslo ir pačios Lietuvos ateitį. Ateitis yra reikli. Globaliame pasaulyje nebereikia mokslo dėl mokslo.
 
image
Mieli renginio dalyviai, Meilės Lukšienės bendražygiai ir mokiniai, šiandien atidengiame atminimo lentą ypatingai asmenybei - Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narei, nepriklausomos Lietuvos nacionalinės švietimo sistemos kūrėjai, Tautìnės mokyklos idėjos autorei.
 
image
džiugu matyti kasmet augančią Jūsų bendruomenę, kuriančią pažangią mūsų modernios valstybės ateitį. LOGIN bendruomenė, šiandien jau tampa solidžiu susibūrimu. Organizacija, galinčia formuoti mūsų modernios valstybės ateitį.
 
image
Tikiu, kad Jūsų šiandieninis vizitas, pone Prezidente, ir čia, verslo forume, užsimezgę kontaktai bei diskusijos bus dar vienas pozityvus žingsnis link tvirtesnio mūsų šalims bei visuomenėms naudingo dialogo.
 
image

Jūsų Ekscelencija Prezidente, miela ponia Hajriunisa Giul, ponios ir ponai, dar kartą nuoširdžiai sveikinu Jus ir visą Turkijos delegaciją Lietuvoje. Mūsų šalys turi gražias ir ilgas bendradarbiavimo tradicijas. Šiandien tai patvirtina ir mūsų dvišaliai ryšiai, ir glaudus dialogas NATO, Jungtinėse Tautose bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje.

 
Atgal| 1 2 3 ... 11 12 13 14 15 ... 32 33 34 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-10-14 11:47

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

16:00 Prezidentė susitiks su Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininku Jurijumi Baulinu (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės susitikimas su Norvegijos verslininkų delegacija
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 67037468

Šiandien apsilankė: 2687

Dabar naršo: 676

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.