EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Džordžtauną su Lietuva jungia du svarbūs saitai: krepšinis ir šiandien garbės regalijas priimanti Dalia Grybauskaitė - Lietuvos Respublikos Prezidentė, 1992 metais baigusi specialiąją Džordžtauno universiteto Tarptautinių ekonominių santykių instituto programą, anksčiau ir pati gana aktyviai žaidusi krepšinį. D. Grybauskaitė - pirmoji Lietuvos valstybės vadovė moteris. 2009 metų rinkimuose, surinkusi daugiau nei 68 procentus rinkėjų balsų, ji iškovojo istorinę pergalę. Šis stulbinamas laimėjimas vainikavo įspūdingą du dešimtmečius trukusią valstybės tarnybos karjerą.

 
image

Ekscelencija Prezidente, gerbiami svečiai, kuo nuoširdžiausiai sveikinu Jus šiandien atvykus į Lietuvą. Suomija Lietuvai - tai ne tik geografiškai artima kaimynė, bet kartu ilgametė patikima Lietuvos draugė ir partnerė. Vertinu Suomijos laikyseną Šaltojo karo metais nepripažinti Sovietų Sąjungos įvykdytos Baltijos šalių aneksijos nepaisant aplinkybių ir milžiniško spaudimo tai padaryti. Jūs atsilaikėte, o mes - išsilaisvinome ir šiandien kuriame mūsų bendrą Europos ateitį.

 
Europos įtakingieji! Garbingieji svečiai! Mieli broliai ir seserys! Gerbiama Ponia Dr. Grybauskaite! Minimos Šeštinės nukreipia mūsų žvilgsnius į dangų. Dėl mūsų Kristus yra pas savo Dieviškąjį Tėvą. Žvelgdami į mūsų katedros oktagoną, matote Kristų, žengiantį į beprasiveriantį dangų. Klausiame: kas yra dvasinis Europos pamatas? Kokios vertybės mus vienija? Koks paveldas galėtų paskatinti Europos žmones ir tautas atsakingai kurti bendrą Europos ateitį?
 
image

Dėkoju Vokietijos ir Acheno žmonėms už pripažinimą ir Karolio Didžiojo apdovanojimą. Vertinu šį prizą kaip mano ir visų Lietuvos žmonių nuopelną atsakingai ir visa širdimi prisidėti prie taikios, laisvos ir klestinčios Europos ateities. Dėkoju Europos Parlamento Pirmininkui Martinui Schulzui už gerus žodžius ir esu įsitikinusi, kad Europos Parlamento vaidmuo kuriant Europos viziją ir kasdienybę yra ypatingas ir svarbus.

 
image

Gerbiamasis mere M. Philippai, gerbiamasis dr. J. Lindenai, gerbiamoji Prezidente D. Grybauskaite, gerbiamieji Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatai, gerbiamieji Karolio Didžiojo jaunimo apdovanojimo laureatai, gerbiamosios ponios ir ponai, man didelė garbė ir džiaugsmas, kad šioje iškilmingoje vietoje galiu pasakyti kalbą ir pagerbti išskirtinę europietę ir puikią politikę - Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

 
image

Gerbiami šventės svečiai, lygiai prieš 63 metus, 1950 m. gegužės 9 d., tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) pateikė kelią praskynusį pasiūlymą - įsteigti Europos anglių ir plieno bendriją. Valstybės steigėjos pasinaudojo savo laisve ir, nepaisydamos karčios patirties praeityje, įrodė, kad jos visos yra tikros, jog būtina žengti šį svarbų žingsnį žemyno suvienijimo link. Tačiau daugeliui tautų, likusių anapus Europą perskyrusios geležinės uždangos, reikėjo laukti dar 40 metų, kol joms pavyko išsikovoti laisvę pačioms nuspręsti, kokiu keliu jos nori eiti.

 
image

Mieli Lietuvos žmonės, Nacionalinio diktanto dalyviai. Mieli lietuvių kalbos mylėtojai ir puoselėtojai, šiandien minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Prisimename lietuviško žodžio draudimus, cenzūrą. Prisimename tuos, kurie saugojo kalbą, padėjo išlaikyti ją mūsų lūpose, knygose, laikraščiuose, kurie jos mokė.

 
image
geras vardas ir pasitikėjimas yra svarbiausia ir politikoje, ir versle. Tik sukūrę aplinką, kurioje apsimoka būti sąžiningiems ir laikytis aukštesnių moralinių standartų, mes darome pažangą ir užtikriname visuomenės gerovę. Esu tikra, kad ši apskritojo stalo diskusija apie verslo aplinkos skaidrumą ir jos svarbą Lietuvos ir regiono ekonomikai paskatins aktyvesnį valdžios, verslo ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą.
 
image
Gerbiamieji akademinės bendruomenės nariai, šiandieną susirinkome čia, kad pagerbtume tuos, kurie kurs Lietuvos mokslo ir pačios Lietuvos ateitį. Ateitis yra reikli. Globaliame pasaulyje nebereikia mokslo dėl mokslo.
 
image
Mieli renginio dalyviai, Meilės Lukšienės bendražygiai ir mokiniai, šiandien atidengiame atminimo lentą ypatingai asmenybei - Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narei, nepriklausomos Lietuvos nacionalinės švietimo sistemos kūrėjai, Tautìnės mokyklos idėjos autorei.
 
Atgal| 1 2 3 ... 11 12 13 14 15 ... 32 33 34 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-11-21 09:17

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

12:00 Prezidentė pasveikins karius su Lietuvos kariuomenės diena ir stebės iškilmingą Lietuvos karių rikiuotę, skirtą 96-osioms kariuomenės įkūrimo metinėms paminėti (Katedros aikštė)


 
Prezidentės susitikimas su naujuoju NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 68020259

Šiandien apsilankė: 8313

Dabar naršo: 509

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.